Pionierski zabieg w szpitalu "Górka"
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 30 sierpnia 2017 05:34    PDF Drukuj Email

altW piątek, 1 września, w należącym do Uzdrowiska Busko - Zdrój S.A. Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku - Zdroju  zostanie wykonany po raz pierwszy w tym ośrodku zabieg Latarjet. W asyście specjalistów z „Górki” operował będzie dr n. med. Roman Brzóska, który na co dzień jest związany ze szpitalem Św. Łukasza w Bielsku - Białej.

W Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku – Zdroju w najbliższy piątek zostanie wykonany zabieg Latarjet. Ten pionierski zabieg, po raz pierwszy przeprowadzany w tym ośrodku wykona dr n. med. Roman Brzóska, na co dzień związany ze szpitalem Św. Łukasza w Bielsku – Białej. Asystować mu będzie zespół specjalistów ze szpitala „Górka”. To zabieg z  zakresu artroskopii stawu barkowego, realizowany u pacjentów z niestabilnością stawu barkowego. Polega on na przeniesieniu wyrostka kruczego na przedni brzeg panewki.
Warto wspomnieć, że Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” realizuje rocznie ponad 150 zabiegów z zakresu artroskopii barku, operując na tkankach miękkich. Ten konkretny zabieg zostanie natomiast wykonany na tkance kostnej.
Należy dodać, że dr n. med. Roman Brzóska, prezydent sekcji barkowej Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii od dłuższego czasu współpracuje z ortopedami z „Górki”, w tym ze Sławomirem Marcinkowskim oraz Michałem Śledzikiem.


Poprawiony ( czwartek, 31 sierpnia 2017 05:40 )