Oddaj głos w konkursie „Hipokrates Świętokrzyski”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 23 lutego 2018 01:42    PDF Drukuj Email

altTrwa zorganizowany przez redakcję jednego z lokalnych dzienników konkurs Hipokrates Świętokrzyski 2017. Plebiscyt promuje wyjątkowych pracowników służby zdrowia z województwa świętokrzyskiego. Kto okaże się w tym współzawodnictwie najlepszy okaże się w marcu. Uzdrowisko Busko Zdrój S.A. nominowało do tego konkursu pracowników „Krystyny” i „Marconiego”.


Jeden z lokalnych dzienników jest organizatorem plebiscytu “Hipokrates Świętokrzyski” 2017, który ma za zadanie wyłonienie najlepszych lekarzy i pielęgniarki pracujące w placówkach służby zdrowia w regionie. Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. reprezentują trzy osoby.

Pierwszą jest prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Współpracuje ze Specjalistycznym Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku-Zdroju w ramach działającego tam od 2017 roku Oddziału Okulistycznego, gdzie wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy. Dyplom lekarski zdobył w 1995 roku, zaś tytuł profesora nauk medycznych otrzymał w roku 2013. Odbył szereg staży zagranicznych, gdzie w ciągu wielu kolejnych lat doskonalił swój warsztat medyczny. Pan Profesor to autor wielu uznanych i cenionych publikacji naukowych, zarówno w czasopismach krajowych jak i zagranicznych. W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu urazów gałki ocznej. Jest m.in. wykładowcą i koordynatorem szkolenia praktycznego z zakresu chirurgii witreoretinalnej Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Okulistyce w szwajcarskim Lugano oraz zastępcą redaktora naczelnego czasopisma „Ophthalmology Journal”.

alt

Szpital „Górka” reprezentuje specjalista kardiolog lek. med. Łukasz Dobaj. Od sierpnia ubiegłego roku kieruje Oddziałem Rehabilitacji Kardiologicznej Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. Wcześniej od 7 lat związany z Buskim Oddziałem Rehabilitacji Kardiologicznej jako samodzielny dyżurant. Pracuje w zawodzie od 11 lat. W okresie  2007 do 2017 asystent w Klinice Kardiologii Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach. Prowadzi też własną praktykę kardiologiczną w Kielcach i licznych ośrodkach na terenie powiatu kieleckiego i buskiego.

alt

Pielęgniarka Dorota Styczeń jest reprezentantką sanatorium „Marconi”. Od 25 lat pracuje w zawodzie, zaś we wspomnianym sanatorium w Busku-Zdroju od 4 lat. Bardzo ceniona przez rzesze Pacjentów i Kuracjuszy, którzy każdego roku korzystają z kuracji w tym najsłynniejszym buskim sanatorium. Ciepła, miła i uczynna osoba, dla której praca jest życiową pasją.

alt

Na przedstawionych kandydatów można głosować poprzez stronę „Echa Dnia”, gdzie dostępny jest także regulamin i zasady konkursu.

Poprawiony ( niedziela, 25 lutego 2018 09:07 )