Buskie uzdrowisko z nominacją do prestiżowej nagrody
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 09 kwietnia 2018 19:01    PDF Drukuj Email

altAndrzej Mochoń, kanclerz świętokrzyskiej loży Business Center Club wręczył prezesowi spółki "Uzdrowisko Busko - Zdrój" S.A. Wojciechowi Legawcowi nominację do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Uroczystość odbyła się podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W roku jubileuszowym 20. lecia istnienia województwa Świętokrzyskiego na kolejnych sesjach Sejmiku przedstawiane i podsumowywane są dokonania w różnych dziedzinach gospodarki. Na jednej z nich mówiono o turystyce, która stała się jedną z wiodących w regionie. Szczególnie jej dział związany z popularnym w ostatnim czasie leczeniem uzdrowiskowym. W swoim wystąpieniu wspomniał o tym Adam Jarubas, Marszałek Województwa, podkreślając, że "turystyka uzdrowiskowa jest jedną z kluczowych specjalności innowacyjnych Świętokrzyskiego".
O roli i znaczeniu Buska - Zdroju i powiatu w Polsce, w kontekście zainteresowania jego ofertą uzdrowiskową, mówił też Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.
- To blisko 3,5 mln sprzedanych usług co plasuje powiat buski na trzecim miejscu w kraju. Dodam, że jeszcze piętnaście lat temu ten wskaźnik wynosił niecałe 2 mln osób - uzupełnił.

alt

Natomiast o rozwoju sektora turystyki uzdrowiskowej w woj. świętokrzyskim na przykładzie spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. mówił jej prezes Wojciech Legawiec. Przybliżył zebranym również elementy strategii rozwoju spółki na najbliższe lata oraz jej plany inwestycyjne. Obecność prezesa Legawca była okazją do wręczenia mu jako przedstawicielowi uzdrowiskowej spółki nominacji do prestiżowej nagrody, ustanowionej przez Business Centre Club. Akt nominacji do Złotej Statuetki Lidera polskiego Biznesu wręczył Andrzej Mochoń, kanclerz świętokrzyskiej loży BCC.
- To ogromne wyróżnienie oraz docenienie za efekty naszej codziennej pracy. Staramy się polepszać wskaźniki, zwiększać przychody i inwestować w bazę tak, by kuracjusze wybierali Busko – Zdrój i nasze obiekty – skomentował prezes Wojciech Legawiec

Foto: wrota-swietokrzyskie.pl


Poprawiony ( wtorek, 10 kwietnia 2018 19:19 )