W stolicy Belgii zaprezentowano chmielnickie sery
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 09 października 2018 13:08    PDF Drukuj Email

Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli odbyła się konferencja, która zorganizowana została przez Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości Departamentu Polityki Regionalnej. Ta konferencja zagraniczna skierowana była do firm z branży spożywczo-przetwórczej oraz turystyki uzdrowiskowej. W delegacji znalazło się kilku przedstawicieli wymienionych, w tym m.in. producent doskonałych i tradycyjnych wyrobów mleczarskich z Chmielnika czyli tamtejsza Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska.


Konferencja zorganizowana została we współpracy z Ambasadą RP w Brukseli i miała przede wszystkim charakter promocyjny w kontekście świętokrzyskich przedsiębiorstw, jak również merytoryczny, biorąc pod uwagę zaplanowane dyskusje panelowe z udziałem ekspertów.
Tematem przewodnim tych dyskusji było m.in. wykorzystywanie środków finansowych dla rozwoju przedsiębiorczości Województwa Świętokrzyskiego i całego obszaru Polski Wschodniej w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej.
W ramach wydarzenia na stoiskach promocyjnych w Parlamencie Europejskim prezentowane były wyroby świętokrzyskich producentów, a także prowadzono rozmowy w strefie spotkań B2B.
- Była to kolejna doskonała okazja do zaprezentowania całego asortymentu naszych wyrobów z nastawieniem głównie na sery twarogowe i masło. Nie kryję faktu, że wyroby te cieszyły się sporym zainteresowaniem i liczę na nawiązanie w terminie późniejszym owocnych kontaktów handlowych - powiedział naszej redakcji Jacek Bracichowicz, prezes OSM w Chmielniku.

alt


Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu promocji gospodarczej „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in”, RPO WŚ 2014-2020.