Proces zakładania lokaty bankowej
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 21 grudnia 2016 15:41    PDF Drukuj Email

altIstnieją różne sposoby na odkładanie pieniędzy. Banki stale proponują klientom coraz to nowsze służące do tego celu produkty takie, jak polisy, konta oszczędnościowe czy też lokaty. Wszystkie one gwarantują zyski, jednak jedne mogą być bardziej, a inne mniej opłacalne –  dlatego zanim wybierzemy którąś z nich, koniecznie dokładnie zapoznajmy się z zasadami ich działania. Wśród klientów największym powodzeniem cieszą się lokaty, ponieważ pozwalają one jednocześnie oszczędzać oraz zarabiać. Zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo, gdyż nie ma przy nim najmniejszego ryzyka, że utracimy zdeponowane pieniądze. Jest to powód, dla którego tak wielu konsumentów wybiera lokaty częściej niż np. fundusze inwestycyjne. Dodatkowym plusem jest to, że sam proces zakładania lokaty z reguły jest bezproblemowy. W dzisiejszych czasach możemy ją otworzyć zarówno tradycyjnie w oddziale banku, jak i przez Internet. Dlatego też przeczytaj nasz artykuł, a następnie wybieraj z nami najlepsze lokaty i znajdź idealny sposób na oszczędzanie dla siebie!

"Lokaty bankowe | Ranking lokat bankowych PADO24"

Lokata bankowa – co warto o niej wiedzieć?
Lokaty są jednym z najpopularniejszych produktów oszczędnościowych. Najczęściej wybieranym przez klientów ich rodzajem są lokaty terminowe. Z tego typu produktu możemy skorzystać zarówno przez Internet, jak i założyć go w bardziej tradycyjny sposób. Bez względu na to, na którą metodę się zdecydujemy, jest kilka rzeczy, których koniecznie  powinniśmy się o swojej lokacie dowiedzieć, zanim złożymy wniosek o jej otwarcie. Pierwszą z nich jest to, jak wygląda oprocentowanie danej lokaty (jaka jest wysokość, czy jest ono stałe, czy zmienne), kolejnymi – to, ile trwa lokata oraz ile wynosi minimalna kwota, jaką możemy na nią wpłacić. Dzięki tym informacjom łatwiej wybierzesz najodpowiedniejszą dla siebie opcję.

alt

Jak założyć lokatę?
Lokatę, czy w tradycyjny sposób, czy też przez Internet, możemy założyć bardzo szybko – potrzebnych będzie tylko kilka informacji takich, jak nasze dane osobowe czy numer konta, a jeśli chodzi o dokumenty, wystarczy prawdopodobnie sam dowód osobisty. Niekiedy instytucje finansowe wymagają, aby osoba otwierająca u nich lokatę założyła również konto – jeśli tak będzie w naszym przypadku, warto zawczasu dopytać o opłaty z nim związane.
W jaki sposób najlepiej założyć lokatę – przez Internet czy w oddziale? Obie te opcje mają swoje wady i zalety. Proces zakładania lokaty w oddziale stacjonarnym jest wygodny – wszystkie wiążące się z tym czynności wykona za nas doradca finansowy. Jest to opcja dobra zwłaszcza dla osób starszych, które niechętnie korzystają z bankowości internetowej. Założenie lokaty przez Internet to rozwiązanie sporo szybsze i wygodniejsze niż to opisane powyżej. Aby z niego skorzystać, należy zalogować się na stronie internetowej naszego banku. Cały proces przebiega zdalnie, nie jest tu konieczna wizyta w oddziale ani nawet kontakt telefoniczny z pracownikiem banku. Klient wypełnia tam odpowiedni wniosek, a w odpowiedzi na niego otrzymuje formularz zwrotny. Znajduje się na nim numer rachunku, na który musimy przelać pieniądze.
Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, zanim podpiszemy z bankiem umowę o lokatę, koniecznie powinniśmy dokładnie ją przeczytać. Pamiętajmy, że niektóre tego typu produkty mogą się wiązać z ukrytymi opłatami itp.

alt

Szukasz opłacalnej lokaty? Skorzystaj z PADO24!
Szukasz odpowiedniej lokaty dla siebie? Czujesz się nieco zagubiony w bogatej ofercie, jaka dostępna jest na rynku? Skorzystaj ze strony PADO24! Znajdziesz tu zarówno ciekawe artykuły o tematyce finansowej, które z pewnością wiele Ci rozjaśnią, jak i ranking lokat, dzięki któremu szybko wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla siebie! Zapraszamy – z PADO24 na pewno będziesz podejmował wyłącznie dobre i rozsądne decyzje finansowe!

Poprawiony ( niedziela, 26 marca 2017 16:35 )