W trosce o najmłodszych
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 27 marca 2017 10:33    PDF Drukuj Email

altLekarze ze Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego GÓRKA w ramach akcji BIAŁY TYDZIEŃ odwiedzają szkoły w województwie świętokrzyskim.  Zespół specjalistów pod kierunkiem Jadwigi Karcz – dyrektor placówki, przeprowadza badania dzieci pod kątem oceny nieprawidłowości postawy.


Ta bardzo ważna i zarazem wyjątkowa inicjatywa dla profilaktyki schorzeń ortopedycznych. Chodzi o akcje „Biały Tydzień” prowadzona przez lekarzy ze Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego „Górka” w Busku – Zdroju. W ramach akcji lekarze odwiedzili m.in. Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Opatowcu, gdzie w połowie marca przebadanych zostało 126 dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Specjaliści zakwalifikowali do leczenia rehabilitacyjnego znaczną grupę małych pacjentów.  W kilku przypadkach niezbędna okazała się szczegółowa diagnostyka. Organizatorzy serdecznie dziękują Elżbiecie Szczęsnej-Kusak, dyrektor placówki za życzliwość, poświęcony czas i umożliwienie spotkania ze swoimi podopiecznymi.  

alt

Akcja zorganizowana przez wchodzącą w strukturę Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. placówkę będzie kontynuowana, gdyż wyniki przeprowadzonych dotychczas w szkołach konsultacji nie napawają optymizmem.
Warto zainteresować dyrekcje szkół, opiekunów, wychowawców oraz rodziców, by zwracali baczną uwagę na stan zdrowia najmłodszych. Profilaktyczne badania w zakresie nieprawidłowości wad postawy pozwalają specjalistom odpowiednio wcześnie zareagować na pojawiające się problemy i uniknąć poważnych i bolesnych powikłań zdrowotnych w przyszłości.
Dyrekcje szkół zainteresowane uczestnictwem w akcji proszone są o kontakt ze Specjalistycznym Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym GÓRKA pod nr tel. 734 187 648 i 784 939 766 lub na mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .Poprawiony ( wtorek, 04 kwietnia 2017 17:40 )