Sport
Kielce były stolicą Sportów Plażowych
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 01 września 2019 19:10    PDF Drukuj Email

Przez trzy kolejne weekendy od 17 sierpnia do 1 września Kielce gościły uczestników Festiwalu Sportów Plażowych. Mecze odbywały się na specjalnie do tego przygotowanej arenie na Rynku. Kielce zorganizowało ten Festiwal po raz pierwszy.

Więcej… Poprawiony ( środa, 02 października 2019 16:35 )
 
Mistrzostwo CLJ przypieczętowali zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 31 maja 2019 08:14    PDF Drukuj Email

Niezwykle udana była końcówka sezonu dla juniorskiego zespołu Korony Kielce. Sukces, jakim jest niewątpliwie zdobycie Mistrzostwa Centralnej Ligi Juniorów U-18 w sezonie 2018/19 przypieczętowali zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze 3:1. Mistrzostwo otwiera drogę do międzynarodowych rozgrywek juniorów na Starym Kontynencie.

Więcej… Poprawiony ( piątek, 28 czerwca 2019 13:46 )
 
W Nadarzynie finiszowali cykliści
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 25 maja 2019 10:51    PDF Drukuj Email

Podwarszawska gmina Nadarzyn ponownie należała do amatorów jazdy na rowerach górskich. LOTTO Poland Bike Marathon co roku wzbudza tu olbrzymie zainteresowanie. Na starcie piątego etapu tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, frekwencja na starcie znów była imponująca. W kolarskim miasteczku na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młochowie stawiło się aż 900 miłośników dwóch kółek.

Więcej… Poprawiony ( środa, 05 czerwca 2019 11:00 )
 
Peleton LOTTO Poland Bike Marathon dojechał do Serocka
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 01 maja 2019 07:18    PDF Drukuj Email

Serock ponownie oczarował amatorów MTB. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa. Po prawie 10 latach przerwy odwiedził jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Mimo dość kapryśnej pogody w zawodach wzięło udział aż 800 miłośników jazdy na dwóch kółkach, a sam powrót do Serocka okazał się strzałem w dziesiątkę!

Więcej… Poprawiony ( wtorek, 21 maja 2019 12:09 )
 
Pobiegnij z niewidomymi w podwarszawskich Laskach
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 25 kwietnia 2019 12:02    PDF Drukuj Email

8 czerwca odbędzie się IV Memoriał im. Zofii Morawskiej. To już kultowa impreza organizowana przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.  

Więcej… Poprawiony ( piątek, 17 maja 2019 12:10 )
 
Zimowy Poland Bike Marathon zawitał do Kobyłki
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 05 marca 2019 16:33    PDF Drukuj Email

Kolarska zima z Poland Bike znów z rekordem frekwencji! Ponad 370 amatorów jazdy na rowerach górskich wystartowało w podwarszawskiej Kobyłce w drugim etapie cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2019, organizowanym przez Grzegorza Wajsa. To był największy do tej pory tegoroczny maraton MTB w Polsce! Bazą imprezy w Kobyłce był Zespół Szkół Publicznych nr 2, przy ul. Orzeszkowej. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 31 marca 2019 18:46 )
 
IV Maraton Beskid Niski
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 27 lutego 2019 17:49    PDF Drukuj Email

Po rocznej przerwie Maraton  Beskid Niski wraca do kalendarza imprez biegowych. Czwarty maraton odbędzie się w tym roku 11 maja. Organizatorem imprezy biegowej jest gmina Uście Gorlickie. Zapisy trwają już od 14 lutego.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 31 marca 2019 18:11 )
 
LOTTO Poland Bike Marathon 2019
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 21 lutego 2019 17:53    PDF Drukuj Email

Trzy, dwa, jeden… Start! Nadchodzi jedenasty sezon LOTTO Poland Bike Marathon. Amatorzy MTB z charakterystycznymi, okrągłymi numerami na rowerach ponownie pojawią się na bezdrożach, ścieżkach i leśnych duktach. Przede wszystkim w województwie mazowieckim. Dwanaście z szesnastu tegorocznych etapów zostanie rozegranych na Mazowszu. Cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa odwiedzi też województwa świętokrzyskie, lubelskie i podlaskie.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 24 marca 2019 17:48 )
 
Walczyli o Puchar Burmistrza
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 28 stycznia 2019 08:46    PDF Drukuj Email

Blisko 50 zawodników wystartowało w jubileuszowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Cedyni. Uczestnicy współzawodnictwa otrzymali atrakcyjne nagrody.

Więcej…
 
„Przedwiośnie" nadciąga po raz czwarty!
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 10 stycznia 2019 12:19    PDF Drukuj Email

Maraton Pieszy Przedwiośnie to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich. Impreza odbędzie się 6-7 kwietnia br.

Więcej… Poprawiony ( czwartek, 07 lutego 2019 06:36 )
 
Rowerowa zima z Poland Bike nadchodzi!
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 01 stycznia 2019 16:46    PDF Drukuj Email

Tegoroczna edycja rowerowej zimy zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.Grzegorz Wajs zaprasza amatorów MTB na Zimowy Poland Bike Marathon 2019. Miłośnicy jazdy na rowerach górskich będą ścigać się w trzech podwarszawskich miejscowościach. Zimowy Poland Bike Marathon wystartuje 17 lutego w Nieporęcie. Dwa tygodnie później 3 marca zawita do Kobyłki. Finał odbędzie się 17 marca w Markach.


Zapraszam na Zimowy Poland Bike Marathon do Nieporętu, Kobyłki i Marek! - Zapraszam na trzecią już rowerową zimę z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Liczę, że nasza propozycja ponownie przypadnie do gustu kolarskim maratończykom. Zimowy Poland Bike Marathon, jak co roku, jest znakomitą rozgrzewką przed nowym sezonem LOTTO Poland Bike Marathon. A jednocześnie ma to wszystko, co charakteryzuje nasz główny cykl oraz imprezy pod hasłem Poland Bike. Zapewniamy dobrą zabawę, ciekawe trasy z trzema dystansami, atrakcyjne nagrody i upominki oraz kolarskie miasteczka w pobliżu ciepłych hal sportowych. Mamy też istotny bonus sektorowy. Zimą każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy.

alt

Zimowy Poland Bike Marathon będzie rozgrywany na trzech dystansach, których nazwy są doskonale znane uczestnikom LOTTO Poland Bike Marathon. Na każdym z trzech etapów dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie FAN (4-10 km), a dorośli wybiorą dystans MINI (15-25 km) lub MAX (30-45 km). Podobnie jak w sezonie letnim, tak i zimowym – oprócz wielu kategorii wiekowych na każdym z dystansów – będą prowadzone klasyfikacje drużynowa i rodzinna. Do klasyfikacji generalnej zostaną zaliczone punkty z dwóch najlepszych startów. Zimowy Poland Bike Marathon wchodzi w skład punktacji Omnium Poland Bike, która uwzględnia m.in. LOTTO Poland Bike Marathon.

alt

Zimowy Poland Bike Marathon organizowany jest przy współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt, Urzędem Miasta Kobyłka, Urzędem Miasta Marki oraz siecią SklepRowerowy.pl

alt

Poprawiony ( poniedziałek, 04 lutego 2019 08:50 )
 


Strona 1 z 10