IV Maraton Beskid Niski
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 27 lutego 2019 17:49    PDF Drukuj Email

Po rocznej przerwie Maraton  Beskid Niski wraca do kalendarza imprez biegowych. Czwarty maraton odbędzie się w tym roku 11 maja. Organizatorem imprezy biegowej jest gmina Uście Gorlickie. Zapisy trwają już od 14 lutego.42,195 km z Gorlic do Wysowej-Zdroju będą mieli do pokonania uczestnicy tegorocznego IV Maratonu Beskid Niski. Jego wyłącznym organizatorem jest Urząd Gminy Uście Gorlickie, który po raz pierwszy wziął na siebie pełną organizację imprezy. Jednocześnie samorząd deklaruje, że maraton na stałe znajdzie się w kalendarzu imprez sportowych w gminie.

Czwarty Maraton Beskid Niski odbędzie się na tej samej trasie, co poprzednie. Zawodnicy pobiegną z rynku w Gorlicach przez Magurę Małastowską i Dolinę Łopacińskiego do Wysowej-Zdroju, gdzie będą finiszowali tradycyjnie w Parku Zdrojowym. Choć MBN to maraton górski, prowadzi drogami asfaltowymi. Przewyższenie wynosi ok. 900 metrów.

W porównaniu z latami poprzednimi nastąpią zmiany w programie imprezy. Nie będzie biegów towarzyszących na 5 i 10 km, nie będzie zawodów nordic walking, ani – jak w pierwszym wydaniu MBN w 2015 r. – półmaratonu na rolkach. Oprócz biegu na królewskim dystansie, w ramach 4. Maratonu Beskid Niski odbędą się jedynie biegi dla dzieci w Parku Zdrojowym. Wszelkie informacje na temat imprezy są umieszczone na FB.


alt


Od 14 lutego trwają już zapisy na listę startową, a można się na nią zapisać na portalu dostartu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie ze strony internetowej Gminy Uście Gorlickie.


Poprawiony ( niedziela, 31 marca 2019 18:11 )