Kielce były stolicą Sportów Plażowych
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 01 września 2019 19:10    PDF Drukuj Email

Przez trzy kolejne weekendy od 17 sierpnia do 1 września Kielce gościły uczestników Festiwalu Sportów Plażowych. Mecze odbywały się na specjalnie do tego przygotowanej arenie na Rynku. Kielce zorganizowało ten Festiwal po raz pierwszy.


Przez trzy kolejne weekendy na przełomie sierpnia i września na kieleckim Rynku, na specjalnie zaaranżowanej arenie, odbywał się Festiwal Sportów Plażowych.  Jego organizatorem było Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.
Organizatorzy zadbali o bardzo ciekawy i niezwykle atrakcyjny program, skierowany do osób w różnym wieku. Nie zabrakło zajęć ruchowych, rozgrywek i turniejów dla dzieci i młodzieży czy pokazów tańców dla osób starszych. Jednak najważniejszym, tym co przyciągało wielu kibiców na centralny plac miasta, było niewątpliwie współzawodnictwo sportowe w wielu plażowych dyscyplinach sportu. Nie zabrakło też meczów pokazowych, o charytatywnym przesłaniu z udziałem gwiazd.


alt


Ze sportowego punktu widzenia wydarzenie było niezwykle ważne z uwagi na fakt, że stanowiło eliminacje do Mistrzostw Polski 2020 w Plażową Piłkę Ręczną Kobiet i Mężczyzn. W tej ostatniej konkurencji mecze były niezwykle emocjonujące, a o zwycięstwie musiały decydować serie rzutów karnych. W kieleckim turnieju zwyciężyli zawodnicy BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, a kolejne miejsca zajęły drużyny Damy Radę Inowrocław i Stowarzyszenie Akademia Sportu Gdańsk.
Festiwal Sportów Plażowych zagościł w Kielcach po raz pierwszy. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, także mediów branżowych. Dlatego też prowadzone są rozmowy z organizatorami i starania, by w przyszłym roku taki festiwal odbył się ponownie na kieleckim rynku.


alt


Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy wielu instytucji, wsparciu sponsorów oraz partnerów wydarzenia, wśród których znalazło się m.in. Miasto Kielce.

alt

Poprawiony ( środa, 02 października 2019 16:35 )