Brazylijki za mocne dla „biało - czerwonych”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 13 października 2019 20:55    PDF Drukuj Email

W Kielcach odbył się towarzyski mecz w piłce nożnej drużyn kobiecych Polski i Brazylii. Te ostatnie przygotowują się do mundialu w 2020 roku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny gości (1:3).

Na Suzuki Arenie rozegrane zostało towarzyskie spotkanie kobiecych reprezentacji Polski i Brazylii w piłce nożnej. Był to pierwszy w historii mecz obu tych reprezentacji. Brazylijki do Kielc przyjechały w najsilniejszym składzie ze słynną Martą, sześciokrotną zdobywczynią Złotej Piłki oraz Formige, zawodniczką Paris Saint - Germain, która wystąpiła na siedmiu Mundialach. To ona właśnie otworzyła wynik spotkania, strzelając w 9. minucie pierwszą bramkę dla zespołu gości.

alt

W pierwszej połowie meczu dobrze zaprezentowała się reprezentacja Polski, przygotowująca się do rozgrywek o najlepszą drużynę na Starym Kontynencie. Efektem skutecznej gry Polek było tylko jedno celne trafienie po stronie Brazylijek.

W drugiej połowie Tamires podwyższyła zdobycz bramkową drużyny gości, po czym w 58. minucie Małgorzata Mesjasz celnym trafieniem zmieniła wynik na 1:2. Wreszcie pod koniec meczu celne trafienie Debinhy ustaliło wynik na 1:3.

alt

Tak więc w meczu na Suzuki Arenie blisko 4000 widzów nie było świadkiem sportowej sensacji. Wygrała drużyna bardziej dojrzała i doświadczona. Ale jak podkreślił Miłosz Stępiński, trener Polek, spotkanie miało przede wszystkim pozwolić na zgranie drużyny i sprawdzenie wariantów ustawienia. I to się udało zrealizować. Teraz przed naszymi piłkarkami nożnymi mecze w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Oby wszystkie były zwycięskie!

Polska – Brazylia 1:3 (0:1)

alt

Bramki: 0:1 Formiga (9’), 0:2 Tamires (49’), 1:2 Małgorzata Mesjasz (58’), 1:3 Debinha (79’).

Polska: Kiedrzynek – Olszewska, Grzywińska, Mesjasz, Chudzik (90+1’ Kaletka) – Grabowska (72’. Wiankowska Ż), Matysik, Balcerzak, Kamczyk (83’. Karczewska), Winczo (75’. Daleszczyk) – Pajor Ż.

Brazylia: Barbara - Poliana (46’. Kathellen), Erika Ż, Daiane, Tamires - Andressa Alves (73’. Maria), Formiga, Thaisa (46’. Luana), Marta (82’. Bia Zaneratto) - Ludmila (87’. Aline Milene), Victoria (46’. Debinha).

Sędziowała: Olga Zadinova (Czechy).

Poprawiony ( środa, 20 listopada 2019 21:02 )