Tu przywracają zdrowie i ... nadzieję
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 13 marca 2018 15:47    PDF Drukuj Email

altTo unikalna lecznica w naszym kraju zaliczana do liderów opieki medycznej w zakresie ortopedii i rehabilitacji. Wykwalifikowana kadra z ogromną wiedzą i doświadczeniem to jeden z jej atutów. Takim jest niewątpliwie Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „GÓRKA” im. dr. Szymona Starkiewicza w Busku-Zdroju


Wszystko zaczęło się od leczenia i rehabilitacji dzieci i dr. Szymona Starkiewicza. Ten lekarz z Zagłębia owładnięty pasją niesienia pomocy dzieciom był orędownikiem i inicjatorem utworzenia w Busku – Zdroju Szpitala „Górka”. Przez 90 lat istnienia placówka rozwinęła działalność, ale leczenie i rehabilitacja najmłodszych jest i pozostanie tu priorytetem. To tu właśnie najlepiej rozumieją potrzeby małych  Pacjentów, dlatego znajdą oni szereg udogodnień tak potrzebnych w często długim okresie rehabilitacji. Na miejscu działa m.in. szkoła, z której korzystają uczniowie w czasie rehabilitacji. Dzięki temu zachowują ciągłość szkolnej edukacji nawet podczas wielotygodniowych pobytów w placówce.
Działający w ramach Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Szpital GÓRKA to unikalna lecznica w Polsce, która wypracowała ugruntowaną, wysoką pozycję na rynku.
- Współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami o najwyższych umiejętnościach
i dużym doświadczeniu. Jesteśmy jednym z liderów opieki medycznej w zakresie ortopedii i rehabilitacji. Oferujemy szeroki zakres chirurgii ortopedycznej zarówno dla dzieci jak i dorosłych, w tym z zastosowaniem autorskich technik operacyjnych
– wyjaśnia Jadwiga Karcz, dyrektorka lecznicy.

alt

- Świadczymy wysokospecjalistyczne usługi, często podejmując się leczenia bardzo skomplikowanych przypadków, których nie można realizować w innych placówkach medycznych. Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” jest także ogólnopolskim ośrodkiem szkoleniowym w dziedzinie protezoplastyki totalnej pierwotnej i rewizyjnej oraz realizuje szkolenia w zakresie artroskopii stawu barkowego i biodrowego - dodaje.
Do dyspozycji Pacjentów są poradnie specjalistyczne z nowoczesną bazą zabiegową umożliwiającą prowadzenie skutecznego leczenia i rehabilitacji z wykorzystaniem naturalnych bogactw – wody siarczkowej i solanki jodkowo-bromkowej. W roku 2017 w szpitalu uruchomiono Oddział Okulistyczny gdzie wykonywane są m.in. operacje usunięcia zaćmy. Ale to nie wszystko, bo dyrekcja szpitala cały czas myśli o dalszym rozwoju placówki oraz kolejnych inwestycjach. Tu rzeczywiście dbają o Pacjentów, a wszystko co robią, robią z pasją.

alt

ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU DLA DZIECI.
Prowadzony jest pełen zakres chirurgii ortopedycznej. Dzięki wysokiej jakości świadczeń, gwarantowanej przez doświadczoną kadrę ortopedów wywodzących się m. in. ze szkoły krakowskiej ortopedii dziecięcej, Szpital cieszy się dużym zaufaniem Pacjentów. Coraz większa ich liczba zgłasza się do placówki.
ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU DLA DOROSŁYCH.
Jako jedyni w regionie przeprowadzają zabiegi artroskopii barku. Dzięki zaawansowanym procedurom medycznym Pacjenci mogą powrócić do aktywności zawodowej,  a młodzi sportowcy do czynnego uprawiania sportu. Znaczącą część realizowanych zabiegów stanowi artroskopia stawów biodrowego i skokowego. Szpital może się pochwalić znikomym odsetkiem powikłań pooperacyjnych.
PLACÓWKA PROPONUJE ŚWIADCZENIA W RAMACH KONTRAKTU Z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA:
1. Lecznictwo uzdrowiskowe szpitalne dla dorosłych.
2. Lecznictwo szpitalne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci i dorosłych.
3. Rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach stacjonarnych i ośrodku dziennym dla dzieci i dorosłych.
4. Ambulatoryjną opiekę specjalistyczną: ortopedię i traumatologię narządu ruchu oraz Poradnię Rehabilitacyjną dla dzieci i dorosłych.
SZPITAL ZAPRASZA DO SKORZYSTANIA Z OFERTY KOMERCYJNEJ:
1. Rehabilitacji indywidualnej pełnopłatnej dla dzieci i dorosłych w trybie stacjonarnym.
2. Rehabilitacji pełnopłatnej dla dzieci i dorosłych po zabiegach ortopedycznych.
OKULISTYKA – Szpital GÓRKA otwiera się na NOWE potrzeby Pacjentów.
W ubiegłym roku na GÓRCE otworzony został Odział Okulistyczny, gdzie realizowane są świadczenia z zakresu okulistyki jednego dnia. Szczególnie dużą popularnością cieszą się zabiegi operacyjnego usuwania zaćmy. Dodatkowo specjaliści wprowadzają Pacjentów w tzw. programy lekowe (AMD). Zabiegi usunięcia zaćmy wykonują lekarze z Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem
Prof. dr hab. n. med. Roberta Rejdaka . To jeden z najwybitniejszych okulistów w Europie.
Więcej informacji na  www.szpitalgorka.pl


Poprawiony ( poniedziałek, 14 stycznia 2019 20:14 )