XI Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 20 września 2017 13:13    PDF Drukuj Email

Od 22 września do 1 listopada w Częstochowie odbywać się będzie kolejna edycja przeglądu teatralnego „Przez Dotyk”. Na scenie Teatru im. A. Mickiewicza widzowie będą mogli obejrzeć spektakle przygotowane przez teatry m.in. w Bielsku – Białej, Zabrzu czy Krakowie. Nie zabraknie także gospodarzy.Rusza kolejna edycja Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk”, który od dekady organizowany jest na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na przełomie września i października.
W programie tegorocznego przeglądu znalazło się siedem spektakli przygotowanych przez zespoły m.in. z Krakowa, Zabrza czy Bielska – Białej. Ciekawie zapowiada się środa 27 września, gdy na dużej scenie w recitalu pt. „Mój ulubiony Młynarski” zobaczymy i usłyszymy Piotra Machalicę.

Inauguracja przeglądu nastąpi w piątek 22 września, gdy aktorzy Teatru Polskiego z Bielska – Białej zaprezentują spektakl zatytułowany „Humanka”. Potem kolejno w sobotę zobaczymy – „Ku – Klux – Klan. W krainie miłości”, w niedzielę „Samobójcę”, w środę „Roszpunkę” i wspomniany recital, by wreszcie w piątek „Miasto szklanych słoni”, w sobotę „Welcome Home Boys” i na finał w niedzielę „Scenariusz dla trzech aktorów” w wykonaniu Andrzeja i Mikołaja Grabowskich oraz Jana Peszka.

alt

Wszelkie informacje na temat przeglądu znaleźć można na stronie Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony ( poniedziałek, 25 września 2017 13:33 )