„Gorąca Wiosna jazzowa” w Częstochowie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 04 maja 2019 12:04    PDF Drukuj Email

Na początku czerwca w Częstochowie organizowany jest festiwal jazzu tradycyjnego pn. „Hot Jazz Spring”. To już 15 edycja tej imprezy, która do miasta nad Wartą przyciąga liczne rzesze fanów tego gatunku muzyki.


Od czwartku 6 do niedzieli 9 czerwca w Częstochowie odbywać się będzie kolejna odsłona „gorącej wiosny jazzowej” czyli międzynarodowy festiwal Hot Jazz Spring.
Program wydarzeń przygotowanych przez głównego organizatora jakim jest Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zaplanowanym koncertom towarzyszyć będą m.in. Parada Nowoorleańska, piknik jazzowy oraz wieczorno – nocne jam sessions.
Główną areną wydarzeń będzie sala koncertowa Filharmonii Czestochowskiej. Ale wiele z zaplanowanych imprez odbywać się będzie również na ulicach miasta czy w jazz klubie „Five O’Clock”.
Wśród wykonawców usłyszymy i zobaczymy m.in. Idę Zalewską kwartetem, zespół w składzie Orgielewski, Hamilton, Kamiński, Karolak i Richard czy Gipsy Swing Quartet Siergieja Wowkotruba.
Ciekawymi koncertami będzie niewątpliwie sobotni „Waldemar Malicki Gershwin forever” oraz niedzielny, w którym wystapią Neil Wilde & Forsal oraz The Sazerac Swingers & Emily Raut.

alt

Dyrektorem festiwalu jest Ireneusz Kozera, a za kształt artystyczny odpowiada Tadeusz Orgielewski.

Poprawiony ( wtorek, 21 maja 2019 12:09 )