Jubileuszowa „Baszta” już za kilka tygodni…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 09 czerwca 2019 19:34    PDF Drukuj Email

Od 12 do 14 lipca w Czchowie, pięknym miasteczku położonym nad Dunajcem, odbędzie się kolejna edycja Baszta Jazz Festiwal. Tegoroczna uczta dla wszystkich fanów jazzu tradycyjnego organizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy w Czchowie oraz tamtejszy Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji będzie jubileuszowa bo XX. Patronem medialnym tego wydarzenia, jak co roku, będzie m.in. nasz Pozytywny Portal Informacyjny.


Tegoroczna edycja czchowskiego festiwalu zbliża się wielkimi krokami. niemal za miesiąc w tym pięknie usytuowanym miasteczku nad Dunajcem usłyszymy wykonawców i zespoły specjalizujące się w jazzie tradycyjnym, zarówno w jego nowoorleańskiej, jak i chicagowskiej odmianie. Choć nie tylko!

Tradycyjnie trzydniowa impreza (w tym roku od 12 do 14 lipca) rozpocznie się koncertem w oranżerii hotelu „Łaziska”. Usłyszymy Swing Kwartet marka Shepherda Jazmastera oraz zespół Mea Culpa and Jazz Roosters. Po koncertach tradycyjnie odbędzie się nocny jam.

Podczas sobotniego koncertu na scenie ustawionej na czchowskim Rynku usłyszymy laureatów kolejnej edycji konkursu „Złotej Baszty” dla młodych muzyków, po czym wystąpią m.in. Music Concept Orchestra, Boba Jazz Band i Leliwa Jazz Band.


alt


Wreszcie w niedzielę na scenie ustawionej na plaży nieopodal zapory usłyszymy RB Dixie Five, Kraków Street Band oraz Fortet & Mili Morena.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i przypominamy, że jak co roku nasz portal to wspaniałe muzyczne wydarzenie objął patronatem medialnym.