Tegoroczny Memorial to Miles w nowej formule
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 20 sierpnia 2019 07:33    PDF Drukuj Email

Za nieco ponad miesiąc w Kielcach rozpocznie się kolejna edycja festiwalu jazzowego „Memorial to Miles”. W programie wydarzenia znalazły się koncerty znakomitych wykonawców m.in. Zbigniewa Namysłowskiego, Doroty Miskiewicz czy Atom Street Quartet. Będziemy też świadkiem premiery płyty zatytułowanej „Moniuszko – pragnienia i rozterki”, który zawiera jazzowe aranżacje pieśni Moniuszki z tzw. „śpiewnika domowego”.


W ostatnim tygodniu września usłyszymy wiele dobrej muzyki z racji kolejnej, 18 już edycji Memorial to Miles. To festiwal jazzowy, który na trwale wpisał się nie tylko do kalendarza wydarzeń kulturalnych Kielc, ale także całej muzycznej Polski. Tegoroczny będzie miał nieco zmienioną formułę, bo koncertom znanych wykonawców towarzyszyć będą inne wydarzenia. Poza tym festiwal trwać będzie niemal cały tydzień, a rozpocznie go poniedziałkowy pokaz filmu “Miles Davis: Birth of the Cool” w reżyserii Stanleya Nelsona (23 września).
Dzień później także na małej scenie KCK wystąpi Gary Hammond Quartet czyli projekt kieleckich muzyków pod kierunkiem Jacka Klesyka.
W środę będziemy świadkami premiery płyty zatytułowanej „Moniuszko – pragnienia i rozterki” w wykonaniu Michalskiej & Jarzmik Quintet. Krążek nagrany został na początku roku i zawiera jazzowe aranżacje pieśni Moniuszki z tzw. „śpiewnika domowego”.
Czwartek to prezentacja na dużej scenie Big Bandu Zespołu Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach, a dzień później rozpocznie się część zasadnicza festiwalu. Zagra nestor polskiego saksofonu czyli Zbigniew Namysłowski ze swoim kwintetem. W kolejnych dniach zobaczymy i usłyszymy: w sobotę Emila Miszka And The Sonic Syndicate, Daniela Toledo Quartet a w niedzielę wystąpią Cykada i Dorota Miśkiewicz PIANO.PL.

alt

Koncertom odbywającym się w Kieleckim Centrum Kultury towarzyszyć będą wieczorne jam session w Chicago Organ Music Club. Tak więc program festiwalu zapowiada się niezwykle smakowicie. Przybywajcie do Kielc, bo naprawdę warto! Aha, bilety i karnety na koncerty są jeszcze w sprzedaży.

Poprawiony ( środa, 11 września 2019 05:28 )