Na dobry początek ... Sandoval
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 10 lutego 2017 12:38    PDF Drukuj Email

altRusza kolejna edycja odbywającego się w Krakowie Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami, którego organizatorem jest Cracovia Music Agency. Pierwszą odsłoną będzie koncert znakomitego kubańskiego trębacza Arturo Sandovala, który zagra na scenie Kijów Centrum. To jego pierwszy koncert w Krakowie.
Będzie to niewątpliwie niesamowita gratka dla wszystkich miłośników jazzowego, radosnego i latynoskiego grania. Już w piątek 17 lutego na scenie Kijów Centrum wystąpi znakomity trębacz Arturo Sandoval.
Myślę, że sylwetki tego artysty nie trzeba specjalnie przypominać, szczególnie tym, którzy rozmiłowani są w dźwiękach, rytmach czy wreszcie frazach nawiązujących do jazzowych korzeni.
Jednak dla zachowania dziennikarskiej rzetelności dodam jedynie, że w swojej długiej muzycznej karierze zdobył aż 10 nagród Grammy. Co ciekawe, nagrywał nie tylko z jazzmanami i to z najwyższej półki (jak np. Woody Herman, Herbie Hancock, Dave Grusin czy Stan Getz), ale też z artystami kojarzonymi raczej z lżejszymi gatunkami jak np. pop (Celine Dion i Paul Anka) oraz bardziej rytmicznych, latynoskich rytmów (Gloria Estefan ).

alt

W swojej karierze miał także polski akcent. A jaki? Być może dowiedzie się o tym, gdy zasiądziecie na widowni Kijów Centrum w piątek 17 lutego. O godzinie 20. zagra dla Was wyjątkowy, niepowtarzalny Arturo Sandoval. To jego pierwszy koncert w Krakowie! Musisz tam być koniecznie!
Dodam na koniec, ze to preludium do tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami. W planach koncertowych jest m.in. Chick Corea Trio i inni znakomici artyści. O tym w szczegółach w naszej zakładce Zaprosili nas!

Poprawiony ( sobota, 11 lutego 2017 12:53 )