Lubelskie
Pamięta czasy rodziny Tarłów
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 02 września 2017 18:10    PDF Drukuj Email

altKościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim został wybudowany w latach 1650-1675 z fundacji Jerzego Słupeckiego. Wykończenie budowli, dobudowanie naw bocznych, położenie polichromii jest zasługą rodziny Tarłów już w XVIII w. Obiekt jest jednym z ciekawszych zabytków architektury sakralnej w tej części Lubelszczyzny.

Więcej… Poprawiony ( wtorek, 05 września 2017 17:43 )
 
Angelus 2016 dla Roberta Grudnia
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 06 marca 2017 11:08    PDF Drukuj Email

Robert  Grudzień, znany kompozytor, muzyk i inicjator wielu wydarzeń artystycznych, w tym koncertów i festiwali, wyróżniony został prestiżową nagrodą. Statuetkę Angelus 2016 otrzymał w dziedzinie animacji życia kulturalnego. Nagrody przyznano po raz dwunasty. Statuetka z brązu, przedstawiająca uskrzydloną postać, którą otrzymują nagrodzeni jest autorstwa dr Antoniego Widelskiego. Statuetki i tytuły trafiły w ręce siedmiu osób, które „w duchu wartości humanistycznych, chrześcijańskich, kreują świat oparty na miłości”.

Więcej… Poprawiony ( czwartek, 09 marca 2017 11:16 )
 
Oratorium Roberta Grudnia upamiętni rocznicę chrztu Polski
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 14 marca 2016 15:59    PDF Drukuj Email

altW bieżącym roku obchodzimy okrągłą rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Chodzi o chrzest Polski, który miał miejsce w 966 roku w Gnieźnie. 1050. rocznicę tego wydarzenia uczci oratorium przygotowane przez Roberta Grudnia pt. "Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!"
Premiera tego oratorium nastąpi w niedzielę 17 kwietnia w Lublinie, w kościele pw. św. Rodziny. Projekt ten zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin w ramach autorskiego projektu Roberta Grudnia pn. "Dziedzictwo Chrześcijaństwa i Pamięć".

Więcej… Poprawiony ( sobota, 19 marca 2016 16:07 )
 
Nałęczów – to najlepszy wybór dla Twojego serca
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 03 grudnia 2011 13:38    PDF Drukuj Email

Leczy się tu głównie choroby układu krążenia, w tym chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, nerwice sercowo – naczyniowe, stany po zawałach i transplantacjach serca czy innych zabiegach kardiologicznych. Tu także prowadzone jest wczesna rehabilitacja kardiologiczna. Tutejsze sanatoria oferują szeroką gamę kuracji pitnych, kąpieli solankowych czy borowinowych. Mowa o Nałęczowie, uzdrowisku malowniczo położonym na wzgórzach nad doliną rzeki Bochotniczki.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 08 stycznia 2012 16:57 )