W Krapkowicach mają swój port jachtowy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 06 lutego 2019 10:58    PDF Drukuj Email

Ciekawe ile osób wie, że w tym mieście jest port jachtowy. Powstał dzięki zaangażowaniu grupy pasjonatów. Warto o tej inicjatywie przypomnieć, choć za oknem mamy jeszcze kalendarzową zimę.


O tym przedsięwzięciu warto poinformować, choć za oknem w wielu miejscach kraju mamy śnieg i niskie temperatury powietrza. Bo w Krapkowicach od jakiegoś czasu pojawiła się nowa dodatkowa oferta turystyczna dla wszystkich miłośników rekreacji nad wodą. Stowarzyszenie Port Jachtowy Krapkowice umożliwia wypożyczenie sprzętów wodnych, którymi każdy może popływać po rzece Odrze i Osobłodze. Krapkowicka Marina, która mieści się przy ul. Przybrzeżnej  w swojej ofercie posiada kajaki, łodzie kanoe, małe łodzie z napędem spalinowym oraz elektrycznym, na miejscu istnieje możliwość zwodowania także własnego sprzętu pływającego. Ponadto dla osób, które nie mają ochoty wiosłować, ani samemu sterować łodzią istnieje możliwość organizacji rejsu z udziałem sternika po Odrze łodzią spacerową, na której pokład zabrać można do dziesięciu osób. Natomiast dla osób szukających wrażeń Stowarzyszenie proponuje rejsy szybką łodzią motorową.

alt

Wypożyczalnia sprzętu to nie wszystkie atrakcje jakie proponuje marina w Krapkowicach. W przyszłości przy marinie w Krapkowicach powstanie również pole biwakowe wraz z infrastrukturą rekreacyjną, która dzięki bliskości krapkowickiego rynku, różnego rodzaju restauracji oraz dobrego połączenia komunikacyjnego powinno stać się ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić np. weekend nad wodą, niekoniecznie wyjeżdżając daleko na Mazury lub inne miejsca.
Kontakt:Komandor Portu - Jan Szefer tel: +48 602 645 898, Wicekomandor - Dariusz Wnuk tel: +48 602 534 898
Stowarzyszenie Port Jachtowy Krapkowice
ul. Młyńska 3, 47-300 Krapkowice

alt

Więcej informacji znaleźć można na ich stronie internetowej www.port-krapkowice.plPoprawiony ( wtorek, 12 marca 2019 08:12 )