Wielkopolska
Jej atrakcjami są też jeziora…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 27 czerwca 2019 12:28    PDF Drukuj Email

Piła leży nad jeziorami i nie jest to dla wielu takie oczywiste. W obrębie granic administracyjnych tego blisko 80. tysięcznego miasta jest ich kilka. Część z nich to naturalne, polodowcowe akweny, innym jest sztuczne spiętrzenie, będące nie tylko miejscem wypoczynku ale przede wszystkim atrakcją dla miłośników „moczenia kija”. Te jeziora to m.in. Płotki, Bagienne, Rudnickie czy wreszcie największy obszarowo zalew Koszycki.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 07 lipca 2019 12:35 )
 
Tu rodziły się początki Państwa Polskiego
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 18 września 2018 12:21    PDF Drukuj Email

Kościół Archikatedralny Wniebowzięcia NMP, Muzeum Początków Państwa, zabudowa ścisłego centrum wraz z Rynkiem to tylko nieliczne zabytki Gniezna, miasta w którym rodziły się początki Państwa Polskiego i będącego zarazem pierwszą stolicą Polski.

Więcej…
 
Chodzieski Rynek może zachwycić...
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 22 sierpnia 2018 16:21    PDF Drukuj Email

Jest jednym z ciekawszych elementów architektonicznych Chodzieży, miasta w województwie wielkopolskim, znanym m.in. z produkcji porcelany. Rynek jest „sercem” miasta, gdzie koncentruje się jego życie gospodarcze i kulturalne. Jest miejscem spacerów mieszkańców i turystów.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 23 września 2018 16:47 )
 
Poznań pachnący kawą...
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 08 marca 2013 10:52    PDF Drukuj Email

Stolica Wielkopolski. Zimowa szarówka. Mroźny poniedziałkowy poranek. Idealna pora na pobudzające espresso i „coś” słodkiego. Niewielka piwniczka na Mickiewicza 20 aż kipi od energetyzującego pomarańczu ścian i zapachu świeżo parzonej kawy. W dodatku przygotowywanej przez „mistrzów”.

Więcej… Poprawiony ( sobota, 09 marca 2013 11:15 )
 
Nagroda za niezwykły album
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 09 stycznia 2013 09:24    PDF Drukuj Email

Podczas październikowego poznańskiego TOUR SALONU odbyło się uroczyste podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Głównym organizatorem tego konkursu były: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego i Urząd Marszałkowski w Poznaniu. II miejsce przyznano wydawnictwu albumowemu pt. „Dawny Powiat Odolanowski na starych pocztówkach 1887 – 1932” pod red. Jacka Bartczaka, wydanemu przez Urząd Gminy i Miasta Raszków.

Więcej… Poprawiony ( piątek, 11 stycznia 2013 09:33 )