„Marconi” pięknie prezentuje się także nocą
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 22 lipca 2017 13:07    PDF Drukuj Email

Sanatorium „Marconi” pięknie prezentowało się nocą, dzięki specjalnej iluminacji. Taką niespodziankę wszystkim kuracjuszom i gościom odwiedzającym kurort zgotowało kierownictwo spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. Okazja była szczególna i związana z odbywającym właśnie w tym sanatorium Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym „Lato z Chopinem”.


Wypiękniały buskie sanatoria, będące we władaniu spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. Mam na myśli „Krystynę” i „Marconiego”.
Szczególnie ten ostatni obiekt, będący niewątpliwie architektoniczną perłą tego ponidziańskiego zdrojowiska. Dodatkowo pięknie się prezentował nocą, za sprawą iluminacji świetlnej przygotowanej specjalnie w związku z odbywającą się w bieżącym roku XXIII edycją Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. prof. Grażyny Hesse – Bukowskiej „Lato z Chopinem”.

O inauguracji wydarzenia naszych czytelników już informowaliśmy. Natomiast niewątpliwie ta iluminacja stanowiła dodatkowy element promocyjny wydarzenia., o czym można było się przekonać w trakcie nocnego spaceru po buskim parku zdrojowym.

alt

Tym, którzy nocnego wizerunku „Marconiego” nie znają prezentujemy zdjęcie udostępnione przez UBZ (autorstwa Daniela Piwowarczyka).

Poprawiony ( środa, 26 lipca 2017 13:14 )