Szpitala „Górka” wkład w polską ortopedię...
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 01 listopada 2017 17:15    PDF Drukuj Email

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” w Busku – Zdroju znalazł się w gronie placówek zajmujących się szkoleniem lekarzy ortopedów z całej Polski. Specjalnością są kursy z zakresu endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego.


Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” to znana i ceniona placówka świadcząca usługi medyczne. Tu często operowani i rehabilitowani są Pacjenci, których schorzenia uznawane są za trudne przypadki. Dlatego też szpital zyskuje coraz większą renomę.
- „Górka” od pewnego czasu stał się również ważnym ośrodkiem szkoleniowym dla lekarzy ortopedów z całej Polski, którzy przyjeżdżają, aby pod okiem tutejszych specjalistów nabywać nowe umiejętności i poszerzać swoją wiedzę – mówi Wojciech Legawiec, prezes zarządu „Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A.”.

alt

Jednym ze specjalistów jest Sławomir Marcinkowski, Ordynator Oddziału Ortopedii dla Dorosłych, który zainicjował kursy z zakresu endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego. Kursy te obejmują zarówno część praktyczną jak i teoretyczną. Upraszczając, polegają na tym, że uczestniczący w nich lekarze mają możliwość obserwować pracę specjalistów z „Górki” podczas operacji.
Przypadek każdego Pacjenta, który ma być operowany jest przed zabiegiem jak i po jego zakończeniu bardzo szczegółowo omawiany z uczestnikami kursu. Jak dotąd z tej bardzo efektywnej formy szkoleń skorzystało już około 60 lekarzy, którzy powrócili do swoich macierzystych ośrodków wyposażeni w cenną wiedzę.
- Mogą zatem z bardzo dobrym skutkiem przenieść zdobyte umiejętności na grunt szpitali i oddziałów w których pracują – dodał prezes Legawiec.
Oferując szkolenia dla ortopedów oraz szeroki zakres leczenia (w tym operacyjnego) i rehabilitacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych należący do „Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A.” Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” znacząco przyczynia się do rozwoju polskiej ortopedii.

Poprawiony ( czwartek, 02 listopada 2017 17:31 )