Przebadali ponad setkę dzieci
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 07 marca 2018 18:29    PDF Drukuj Email

altW Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym "Górka" w Busku - Zdroju odbyła się akcja ph. "Biała Sobota - Kocham Więc Badam". To kolejne wydarzenie, które wyjątkowo w tym roku, zorganizowane zostało we współpracy z Fundacją "Słoneczna Przyszłość".


Po raz kolejny w Szpitalu "Górka" zorganizowana została tzw. "Biała Sobota" czyli akcja konsultacji lekarskich dla małych pacjentów. W tym dniu w ramach profilaktyki onkologicznej oraz wad postawy lekarze specjaliści z "Górki" bezpłatnie przebadali ponad setkę dzieci. Akcja przyniosła wymierne efekty, bo u ponad połowy dzieci skonsultowanych pod kątem wspomnianych wad postawy stwierdzono konieczność dalszego leczenia bądź rehabilitacji.

alt

"Biała Sobota" na "Górce" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczył fakt, że bardzo szybko wyczerpała się możliwość zapisów. Dlatego też dostrzegając rosnący problem związany z wadami postawy u dzieci i ogromne zainteresowanie tematyką profilaktyki w tym względzie, dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego "Górka" zapowiada kolejną tego typu akcję.

alt

Odbędzie się w czerwcu, a wszelkie informacje na ten temat będzie można znaleźć na profilu FB Szpitala oraz na stronie internetowej Uzdrowiska Busko - Zdrój S.A. Także nasz portal będzie informował o tej akcji. Zapraszamy do śledzenia wpisów.

alt

Zdjęcia z akcji otrzymane dzięki uprzejmości Uzdrowiska Busko - Zdrój S.A.

Poprawiony ( środa, 07 marca 2018 18:44 )