Ambitne i realne plany buskiego uzdrowiska
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 20 stycznia 2016 12:34    PDF Drukuj Email

altDo 2022 roku zmieni się oblicze niektórych obiektów będących własnością spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. Wśród planowanych przedsięwzięć jest m.in. łącznik pomiędzy sanatorium „Marconi” a Zakładami Przyrodoleczniczymi. Dzięki tej inwestycji samo sanatorium zyska dodatkowo 50 miejsc hotelowych. Zagospodarowana zostanie też dawna wieża ciśnień.


To, że spółka „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. dynamicznie się rozwija i inwestuje w oblicze swoich obiektów, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Zmiany te dostrzegają nie tylko licznie zaglądający do uzdrowiska wczasowicze bądź kuracjusze, ale także władze samorządowe województwa. I nie tylko, czego doskonałym przykładem są systematycznie zdobywane nagrody bądź wyróżnienia w konkursach i innego rodzaju współzawodnictwach oceniających aspekty rozwoju gospodarczego. O tych sukcesach szeroko i w miarę systematycznie informowałem na łamach naszego portalu.

alt

Te sukcesy nie uśpiły zarządu spółki. Wręcz odwrotnie, pobudziły do dalszego działania i określenia wizji działalności oraz rozwoju spółki na lata 2015 – 20122.
Wśród planów znalazła się realizacja łącznika pomiędzy sanatorium „Marconi” a Zakładami Przyrodoleczniczymi. Efektem tej inwestycji będzie przeniesienie całości zabiegów do zlokalizowanych przy al. Krystyny Jamroz Zakładów Przyrodoleczniczych. Dzięki temu sanatorium „Marconi” zyska dodatkowe 50 miejsc hotelowych.
W listopadzie 2014 roku do użytku oddany został przebudowany i zmodernizowany Pawilon C Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. Najbliższe lata przyniosą dalsze prace w tym obiekcie, co pozwoli podnieść standard świadczonych usług sanatoryjnych.

alt

Podczas odbywającej się kilka tygodni temu konferencji Wojciech Legawiec, prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. przedstawił także projekt zagospodarowania znajdującej się w strefie uzdrowiskowej A wieży ciśnień. Ten zabytkowy budynek doczeka się kompleksowej przebudowy. Zaprojektowano w m.in. nim taras widokowy a także powstanie obiektu gastronomicznego.
Dzięki opisanym przykładom realizacji przedsięwzięć w ciągu najbliższych lat „Uzdrowisko Busko-Zdrój’ S.A. zyska nie tylko wizualnie, ale też wzrośnie standard obiektów, co przełoży się także na jakość obsługi przybywających na kurację do „wód” gości.

Poprawiony ( niedziela, 24 stycznia 2016 12:44 )