Powstał trójkąt uzdrowiskowy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 30 listopada 2016 08:19    PDF Drukuj Email

W Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi” w Busku – Zdroju miała miejsce inauguracja dwudniowej konferencji na temat utworzenia w regionie świętokrzyskim Uzdrowiskowego Trójkąta. W spotkaniu obok przedstawicieli władz administracyjnych zainteresowanych gmin, kierownictwa Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A., wzięli też udział zagraniczni eksperci w dziedzinie turystyki medycznej.

Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego był organizatorem dwudniowej międzynarodowej konferencji pod nazwą „Busko – Zdrój, Solec – Zdrój i Kazimierza Wielka – Uzdrowiskowy Trójkąt w Regionie Świętokrzyskim”. Konferencja ta była jednym z tzw. Local Event czyli wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodzonego w Brukseli XIV Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów OPEN DAYS 2016. W tym roku „Regiony i Miasta dla zrównoważonego rozwoju” było hasłem przewodnim wydarzenia.

alt

W trakcie konferencji, której współorganizatorem było Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A., zaprezentowano potencjał sektora turystyki uzdrowiskowo – medycznej, jaki drzemie w trzech gminach południowej i południowo – zachodniej części województwa świętokrzyskiego. Jest on jedną z kluczowych gałęzi gospodarki regionu świętokrzyskiego zajmującej strategiczne miejsce nie tylko w skali województwa ale i kraju.
W spotkaniu inauguracyjnym odbywającym się w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi”, obok przedstawicieli władz administracyjnych zainteresowanych gmin, kierownictwa obiektów sanatoryjnych i buskiego Uzdrowiska, wzięli też udział zagraniczni eksperci w dziedzinie turystyki medycznej.

alt

Drugiego dnia rozmawiano o planach rozwoju ośrodka uzdrowiskowego w Kazimierzy Wielkiej. Przedstawiono potencjał uzdrowiskowy Kazimierzy Wielkiej oraz koncepcję rozwoju nowopowstałych ośrodków uzdrowiskowych, a także zaprezentowano działalności ukraińskiego stowarzyszenia turystyki medycznej.

alt

Poprawiony ( piątek, 09 grudnia 2016 08:29 )