Mikołaj gościł w buskim Uzdrowisku
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 09 grudnia 2016 19:02    PDF Drukuj Email

altJak co roku starszy pan z siwą brodą zwany Mikołajem spotkał się z dziećmi pracowników spółki Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. oraz zawitał do Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego "Górka". Oczywiście nie zapomniał zabrać ze sobą prezentów, którymi obdarował wszystkich milusińskich.

Grudzień to miesiąc szczególny. Wszystkim udziela się podniosła atmosfera zbliżających się świąt, uroczystych rodzinnych spotkań, radości, nadziei. Wspaniałym preludium do tych wydarzeń są Mikołajki – jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przybywa do nich Święty Mikołaj, obdarowuje podarkami, sprawia że zapominają o swych dziecięcych troskach. A przecież to ich uśmiech jest dla nas dorosłych najważniejszy.
Dlatego, jak co roku, Mikołaj nie zapomniał o wszystkich dzieciach pracowników spółki Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. i tych, które leczone są w szpitalu „Górka”.
Do tych pierwszych udał się do sanatorium „Marconi” , gdzie została zorganizowana specjalna impreza mikołajkowa. Tańce i pląsy przeplatały konkursy z nagrodami, w których chętnie uczestniczyły dzieci dopingowane przez rodziców. Na spotkanie z Mikołajem przybyło ich ponad 150. Barwna impreza dostarczyła wiele radości, a zaangażowani animatorzy zdecydowanie stanęli na wysokości zadania.

alt

Nieco później dotarł do Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego "Górka". To miejsce szczególnie ważne dla dzieci, bo placówka  powstała z myślą właśnie o najmłodszych pacjentach. Jadwiga Karcz, Dyrektor Szpitala oraz Wojciech Legawiec, Prezes Zarządu Uzdrowiska, chętnie wspierali Mikołaja w obdarowywaniu podarkami. Każde z osiemdziesięciorga pięciorga dzieci otrzymało prezent. Wdzięczne dzieciaki rewanżowały się recytując wiersze i śpiewając piosenki. Pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Święty Mikołaj zawitał także do sal I Oddziału Ortopedii Dziecięcej Szpitala, w których odpoczywali mali pacjenci po zabiegach i nie mogli uczestniczyć w zabawie mikołajkowej, zorganizowanej przy współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju.

alt

Tą drogą Zarząd Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. pragnie podziękować wszystkim osobom, organizacjom i instytucjom za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprez mikołajkowych, które zapewne na długo zapadną w pamięć wszystkich dzieci.

alt


Poprawiony ( niedziela, 11 grudnia 2016 19:13 )