„Krystyna” przyjmie kuracjuszy z Europy Zachodniej i Skandynawii
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 12 marca 2017 08:51    PDF Drukuj Email

Podczas odbywających się w Berlinie targów ITB podpisana została umowa o współpracy między „Uzdrowisko Busko-Zdrój” a IQS CERT EZIG. Ta ostatnia to niemiecka organizacja, która współpracuje z kasami chorych oraz podmiotami działającymi w branży medycznej w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Skandynawii.Umowa to efekt pozytywnie zakończonego procesu certyfikacji Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku-Zdroju, będącego jednym z obiektów sanatoryjnych zarządzanych przez „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. „Krystyna” pod koniec stycznia uzyskała prestiżowy certyfikat IQS MED. Certyfikat ten przyznawany jest przez IQS CERT najlepszym i najbardziej godnym zaufania dostawcom usług medycznych na rynku europejskim. W całej Polsce jest obecnie osiem placówek posiadających to wyróżnienie, w tym między innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Jesteśmy pierwszą placówką w kraju w kategorii „Sanatoria”, która otrzymała to wyróżnienie. To dla nas powód do dumy, ale też i impuls do dalszej pracy na rzecz rozwijania oferty usług medycznych - podkreśla Wojciech Legawiec, prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. Eksperci IQS CERT dokonali wnikliwej oceny szpitala „Krystyna” w wielu kategoriach. Znalazły się tam m.in. położenie i dostępność, infrastruktura, zasoby, organizacja i zarządzanie, realizacja usług medycznych, komunikacja i informacja, bezpieczeństwo, metody minimalizacji ryzyka zakażeń czy wreszcie posiadane certyfikaty.

- We wszystkich tych kategoriach uzyskaliśmy bardzo dobre noty, co skutkowało przyznaniem nam certyfikatu przez IQS CERT. O sukcesie zdecydowała nie tylko wysoka kultura zarządzania jednostką, ale właśnie ciężka, pełna poświęceń i empatii wobec pacjentów praca personelu – wyjaśnił doktor Grzegorz Gałuszka, dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”.

Umowa o współpracy między USKR „Krystyna” w Busku-Zdroju oraz IQS CERT EZIG została podpisana podczas targów ITB w Berlinie. Podpisali ją Grzegorz Gałuszka i Georg Jankowski, szef IQS CERT EZIG.

alt

Umowa pozwoli nam rozpocząć działania mające na celu ustalenie szczegółowych warunków i zasad współpracy. Przedmiotem naszej kooperacji będzie rekomendacja Uzdrowiska, a zwłaszcza szpitala „Krystyna” na europejskim rynku usług sanatoryjnych wobec kas chorych, instytucji branżowych, biur podróży i klientów indywidualnych, a także kompleksowa obsługa przez IQS CERT w zakresie negocjacji i zawarcia kontraktów z kasami chorych i ich odpowiednikami z państw Europy Zachodniej, w szczególności niemieckimi kasami chorych, na wykonywanie w obiektach uzdrowiskowych świadczeń dla pacjentów należących do tych kas chorych. To otwiera nam szansę na pozyskanie kuracjuszy z rynków zagranicznych, którzy będą odbywać leczenie w naszych obiektach sanatoryjnych – dodał Grzegorz Gałuszka.

Poprawiony ( niedziela, 19 marca 2017 13:09 )