Festiwal „Cedynia na okrągło”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 28 sierpnia 2018 10:03    PDF Drukuj Email

altCedynia przygotowuje się do organizacji kolejnej edycji polsko-niemieckiego festiwalu Cedynia na okrągło. Festiwal przyjął się jako „święto dyni”, jednak jest to coś więcej. Wydarzenie jest spotkaniem wielu aktywnych obywateli, rękodzielników i rzemieślników, którzy pragną zaprezentować swój warsztat. Jest to także okazja do pochwalenia się swoimi zdolnościami kulinarnymi i potrawami, wśród których w tym roku królować będzie ryba.Dokładnie miesiąc pozostał do kolejnej edycji organizowanego w tym pięknym zakątku Polski i województwa zachodniopomorskiego festiwalu „Cedynia na okrągło”.
Cedynia, jako gmina, w której znajdują się znakomite walory wędkarskie, odbywają się zawody spinningowe oraz spotkania stowarzyszeń wędkarskich, postawiła w tym roku na produkty rybne i znaczenie akwenów wodnych w lokalnym przemyśle. W tym roku organizatorzy planują formuły festiwalu, poprzez zamknięcie ulic i stworzenie wokół placu Wolności mnóstwa alei tematycznych.
Na ulicy Staromiejskiej będzie wejście do festiwalu „przez las”, później przez ogrody i pola. Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu i pomocy przy stworzeniu niezwykłego klimatu tego festiwalu. Zapraszamy m.in. do przyjazdu i przygotowania stoiska, aby goście uczestniczący w festiwalu mogli dowiedzieć się również wielu ciekawostek o naszych zachodnich sąsiadach. Od lat Cedynia buduje partnerstwo na linii Szczecin – Cedynia – Berlin, a w przyszłości planowana jest budowa trans granicznej turystycznej marki.
Zgodnie z deklaracjami organizatora celem jest, aby (…) „każdy kolejny tworzony przez nas festiwal był lepszy od poprzedniego. W ubiegłym roku przybyło do nas ponad 50 wystawców z różnych stron województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. Pragniemy, aby w tym roku było ich jeszcze więcej, ale aby wystawcy mieli korzyść i satysfakcję z przedstawienia swojego warsztatu, potrzebni są jeszcze goście chętni do konsumpcji. Dlatego też zachęcamy również do zorganizowania autokarów, które dowiozą naszych gości do Cedyni (…)”.
W programie festiwalu przewidziano mnóstwo atrakcji dla każdego pokolenia, między innymi ciekawe debaty, warsztaty tematyczne, koncerty, a także animacje dla dzieci oraz dmuchane zamki i wiele zabaw ruchowych. Wszystko to po to, aby jednoczyć lokalne społeczeństwo i wypromować cedyński festiwal. Odbędzie się on w sobotę 29 września.

alt

Szczegółowy program festiwalu czytelnicy znajdą na plakacie.


Poprawiony ( wtorek, 02 października 2018 10:11 )