W Cedyni zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 17 grudnia 2018 07:31    PDF Drukuj Email

altPo raz czwarty na placu Wolności zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Obok wielu wystawców w trakcie imprezy w repertuarze popularnych kolęd i pastorałek zaprezentowali się lokalni artyści. Były też warsztaty skierowane głównie do najmłodszych uczestników imprezy.


To była niezwykle atrakcyjna i ciekawa impreza. Tak w skrócie należałoby podsumować odbywający się po raz czarty w Cedyni Jarmark Bożonarodzeniowy. Na placu Wolności pojawili się wystawcy oferujący towary bezpośrednio związane ze zbliżającymi się świętami. Było mnóstwo ozdób i dekoracji, z czego większość własnoręcznie przez nich wykonanych. Oczywiście nie mogło też zabraknąć świątecznych prezentów.
Na scenie pojawili się lokalni artyści, prezentujący repertuar najpopularniejszych i najbardziej znanych polskich kolęd i pastorałek. W gronie wykonawców znaleźli się m.in. zespoły Unisono i Kalimera, dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach prowadzonych w COKiS a także dzieci z „0” i przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Cedyni.
W tym roku jarmark odwiedziło wielu przebierańców, w tym kilku Mikołajów, Śnieżynek oraz Elfów, którzy gościom imprezy rozdawali smaczne, słodkie prezenty.

alt

alt

Organizatorzy dla najmłodszych przygotowali też wiele warsztatów. Dekorowano pierniki, a także wykonywane były ozdoby choinkowe.
Wszyscy mimo chłodu i niezbyt sprzyjającej aury doskonale się bawili.

alt

alt


Poprawiony ( środa, 16 stycznia 2019 12:51 )