Kołobrzeg to także uzdrowisko
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 20 marca 2019 13:44    PDF Drukuj Email

Jest jedną z kilku, obok Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego czy Połczyna - Zdroju, miejscowości uzdrowiskowych znajdujących się na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Zlokalizowanych jest tutaj wiele obiektów należących do spółki Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. oraz kilkanaście innych sanatoriów, w tym kilka prywatnych.

Z cyklu poznajemy krajowe uzdrowiska dziś zawitaliśmy nad Bałtyk.

Uznawane jest za największe polskie uzdrowisko. To Kołobrzeg, miasto w województwie zachodniopomorskim, u ujścia rzeki Parsęty. Zlokalizowanych jest tu wiele obiektów sanatoryjnych, należących do Uzdrowiska Kołobrzeg S.A., innych firm czy instytucji oraz podmiotów prywatnych.

Profil leczniczy obejmuje choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie, dolnych i górnych dróg oddechowych, endokrynologiczne, cukrzycę, otyłość, osteoporozę i choroby skóry.

Kuracjuszom proponowane są zabiegi w postaci np. kąpieli z wykorzystaniem solanek oraz borowiny. Ta ostatnie jest wydobywana na miejscu i zarazem stanowi źródło borowiny dla innych uzdrowisk w całym kraju.

Obok kąpieli oferowane są inne zabiegi z zakresu np. kinezyterapii, fototerapii, elektroterapii oraz cały zakres masaży. Morski klimat Kołobrzegu z dużą zawartością naturalnego jodu w powietrzu służy inhalacjom (szczególnie w okresie sztormowej pogody).


alt


Zainteresowane osoby znajdą tutaj również szeroką ofertę turnusów odchudzających.

Wszystkim kuracjuszom Kołobrzeg oferuje szereg atrakcji jak możliwość zwiedzania Muzeum Oręża Polskiego, latarni morskiej, Bazyliki Mariackiej czy w sezonie letnim rejsy spacerowe po Bałtyku i na wyspę Bornholm. Obok wspomnianych w mieście wyznaczono wiele kilometrów tras rowerowych czy nordic walking. Warto także wybrać się w najbliższą okolicę.


alt


Organizowanych jest też wiele imprez o charakterze kulturalnym, jak koncerty, spektakle teatralne czy spotkania autorskie.

O samym mieście i jego atrakcjach miałem okazję informować Czytelników wielokrotnie.


alt

Poprawiony ( niedziela, 14 kwietnia 2019 13:51 )