W Krówkarence miło można spędzić czas
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 19 lipca 2017 17:34    PDF Drukuj Email

altWarsztaty tradycyjnego procesu produkcji krówek to główna atrakcja Krówkarenki czyli kawiarni Krówki Opatowskiej. Tu można także poznać historię lokalnego przysmaku, spróbować go a na koniec samodzielnie przygotowane porcje masy zapakować w kolorowe etykietki.


Od prawie dwóch lat przy ulicy Sienkiewicza w Opatowie, w miejscu dawnej mleczarni, działa kawiarnia Krówki Opatowskiej zwana Krówkarenką.
- Krówki są właściwie symbolem Opatowa i jako producenci tego przysmaku postanowiliśmy stworzyć niepowtarzalne i jedyne takie miejsce w naszym kraju, w którym będzie można nie tylko spróbować produktów wytwarzanych na bazie masy Krówki Opatowskiej, ale też poznać jego historię – wyjaśnia Roman Marchewka, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie.

alt

Dodatkowo Krówkarenka to miejsce, gdzie przyjemnie mija czas i wszyscy, którzy tam zajrzą mogą wziąć udział w warsztatach tradycyjnego, ręcznego procesu produkcji opatowskiego specjału.
- Podczas warsztatów ich uczestnicy poznają niemal cały proces technologiczny produkcji naszych krówek bezpośrednio z przeszklonego korytarza w zakładzie cukierniczym, a także opanowują niełatwą sztukę zawijania słodkości we własnoręcznie przygotowane etykietki – dodaje prezes.

alt

Zajęciom towarzyszą konkursy na zawijanie krówek na czas. Ale to nie wszystkie atrakcje, które czekają na gości tej słodkiej kawiarenki. Można tam także popróbować ciasta z masą krówkową, opatowskich pączków z takąż polewą z cukierni Szarego, a także niecodziennych gofrów na patyku i ciepłych przekąsek. Na spragnionych czekają napoje.

alt

Smak Krówek Opatowskich warto zabrać ze sobą za sprawą gotowych zestawów upominkowych. Są też maskotki, które podobnie jak krówki można zakupić.
Krówkarenka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w soboty 11-19 a w niedziele 15-18 bądź w godzinach dostosowanych do klienta.

alt

Poprawiony ( wtorek, 25 lipca 2017 17:54 )