Chmielnicka OSM zdobywa stolicę Małopolski
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 08 października 2017 12:48    PDF Drukuj Email

altPo Górnym Śląsku przyszedł czas na Kraków. Jego mieszkańcy polubili smak wyrobów z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku (świętokrzyskie), która dociera na tamtejszy rynek poprzez hurtownię patronacką przy placu Ibramowskim.


Co tydzień do Krakowa dociera transport wyrobów nabiałowych ze spółdzielni mleczarskiej z Chmielnika. To nie tylko dwa doskonałe i smaczne produkty z certyfikatami „Jakość Tradycja” przyznanymi przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego, ale też ser typu mozzarella i twaróg chudy, a także śmietanka kremówka. Dzięki temu mieszkańcy stolicy małopolski powoli poznają smak znakomitych i smacznych produktów.
- To efekt współpracy, jaką podjęliśmy jakiś czas temu z jedną z wiodących hurtowni spożywczych w Krakowie – wyjaśnia Jacek Bracichowicz, prezes OSM w Chmielniku.
Ale nie było łatwo, bo rynek krakowski zdominowany jest przez kilku wiodących producentów, także lokalnych. Jednak walory smakowe, brak konserwantów, a przede wszystkim jakość wyrobów przemawia na korzyść producenta z Chmielnika. Stąd niemal systematycznie ilość zamawianego towaru rośnie.
To cieszy, ale też nie usypia czujności, bo jak mówi przysłowie „konkurencja nie śpi”. I dlatego kierownictwo chmielnickiej firmy ma też inne pomysły.

alt

- Na razie o szczegółach nie chcę szerzej informować, ale rzeczywiście prowadzone są wstępne rozmowy na temat zwiększenia sprzedaży naszych wyrobów na krakowski rynek tajemniczo dodaje prezes Bracichowicz.
Póki co mieszkańców grodu Kraka po smakowite chmielnickie wyroby zapraszamy na plac Ibramowski. Bo naprawdę warto!

Poprawiony ( niedziela, 08 października 2017 12:56 )