W Brukseli poznają smak wyrobów OSM w Chmielniku
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 09 września 2018 12:17    PDF Drukuj Email

Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli odbędzie się konferencja zagraniczna organizowana przez Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości Departamentu Polityki Regionalnej. Konferencja skierowana jest do firm z branży spożywczo-przetwórczej oraz turystyki uzdrowiskowej, a w delegacji znalazła się także reprezentacja Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku.


Konferencja organizowana we współpracy z Ambasadą RP w Brukseli będzie miała charakter promocyjny w kontekście świętokrzyskich przedsiębiorstw, jak również merytoryczny, biorąc pod uwagę zaplanowane dyskusje panelowe z udziałem ekspertów. Tematem przewodnim dyskusji będzie wykorzystywanie środków finansowych dla rozwoju przedsiębiorczości Województwa Świętokrzyskiego i całego obszaru Polski Wschodniej w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej.
Region świętokrzyski będzie reprezentowany przez 18 przedsiębiorstw, wyłonionych w ramach naboru otwartego organizowanego przez Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości. Firmy będą prezentować swoje oferty na stoiskach promocyjnych w Parlamencie Europejskim, a także będą miały okazję do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami zagranicznych przedsiębiorstw w strefie spotkań B2B.
- Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania całego asortymentu produktów z mleczarni przy ulicy Polnej. Liczę też na nawiązanie korzystnych kontaktów handlowych z odbiorcami naszych wyrobów - powiedział Jacek Bracichowicz, prezes OSM w Chmielniku.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu promocji gospodarczej „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in”, RPO WŚ 2014-2020.Poprawiony ( piątek, 26 października 2018 09:53 )