Małe jest… wielkie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 10 września 2019 11:16    PDF Drukuj Email

Są zdrowe bo bez chemii, środków konserwujących, wzmacniających smak lub wydłużających na wiele tygodni czas przydatności do spożycia. To żywność wyprodukowana w małych, często z długoletnimi tradycjami, zakładach czy spółdzielniach mleczarskich, jak ta z Chmielnika koło Kielc.Kilka lat temu Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Chmielniku koło Kielc, bo to o niej mowa, świętowała jubileusz 90. lecia istnienia. Ale nie o historię tu chodzi, lecz fakt, że firma produkuje wyroby o najwyższej jakości, doskonałym i niepowtarzalnym smaku oraz walorach zdrowotnych. Co ważne, bez dodatków chemicznych, które przedłużają termin przydatności do spożycia bądź wzmacniają smak tych wyrobów.
Mleko spożywcze 2%, maślanka, śmietanka kremowa, kefir, ostatnio twaróg tłusty z przyprawami ale przede wszystkim twaróg półtłusty chmielnicki i masło chmielnickie, to wyroby odznaczające się niepowtarzalnymi walorami smakowymi.
Te dwa ostatnie produkty szczególnie powinny zapaść w pamięć konsumentów z uwagi na fakt, że posiadają nadane przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego certyfikaty „Jakość Tradycja”, będące  wg. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi elementem krajowego systemu oceny produktów odznaczających się wysoką jakością, z uwzględnieniem produktów tradycyjnych.


alt

Wracając do sedna tematu chcę podkreślić, że małe firmy, produkują często swoje doskonałe wyroby wg. starych sprawdzonych sposobów czy przepisów, w sposób tradycyjny, więc o efekt smakowy można być spokojny. W ciemno! Dotyczy to nie tylko wspomnianych wyrobów z OSM w Chmielniku, ale wszystkich innych małych zakładów (np. cukierniczych, piekarniczych, wędliniarskich, przetwórstwa owoców i warzyw oraz innych).
Kupujmy więc towary od tych producentów, bo nie dość że uzyskamy pewność o ich jakości, doskonałym smaku, produkcji bez konserwantów ze sprawdzonego i wysokiej jakości surowca, to uzyskamy to co najważniejsze – zdrowie.
Pamiętajcie więc, że małe jest… wielkie!

Poprawiony ( wtorek, 08 października 2019 08:26 )