OSM Chmielnik nominowana do „Orłów Agrobiznesu”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 19 grudnia 2010 20:33    PDF Drukuj Email

22. banki, gminne spółdzielnie „Samopomoc Chłopska”, okręgowe spółdzielnie mleczarskie i inne instytucje z otoczenia biznesowego rolnictwa z całego kraju zostało nominowanych do tegorocznych nagród „Orły Agrobiznesu”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez kapitułę, której przewodniczy poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk.


W Warszawie odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie przedstawicieli firm z całej Polski, nominowanych do prestiżowej nagrody „Orły Agrobiznesu”. To już XXXIII edycja nagród przyznawanych przez Agencję Promocyjno – Wydawniczą EMS z Warszawy dla firm z branży rolno – spożywczej i jej otoczenia, za sukces rynkowy, potwierdzony badaniami zleconymi przez organizacje konsumenckie. Nagrody przyznaje kapituła, której przewodniczącym jest poseł PSL Franciszek Józef Stefaniuk. Honorowy patronat nad „Orłami Agrobiznesu” sprawuje od lat Ewa Kierzkowska, wicemarszałek Sejmu RP.
Na spotkaniu w Domu Literatury pojawili się prezesi banków spółdzielczych, gminnych spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, okręgowych spółdzielni mleczarskich i innych firm czy instytucji biznesowych działających na rynku rolno – spożywczym.
Wśród tej 22. osobowej grupy znaleźli się przedstawiciele naszego regionu: Banku Spółdzielczego w Busku – Zdroju, OSM w Opatowie (producenta „krówki”) oraz OSM w Chmielniku (wytwórcy m.in. doskonałego i smacznego półtłustego sera twarogowego czy masła chmielnickiego).
- To dla nas ogromne i zarazem miłe zaskoczenie. Po certyfikacie „Jakość Tradycja” nadanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego, jesteśmy nominowani do kolejnego wyróżnienia. To znaczy, że nasze wyroby m.in. z racji smaku, sposobu produkcji bez zawartości konserwantów, znajdują uznanie wśród fachowców – powiedział Jacek Bracichowicz, prezes chmielnickiej spółdzielni mleczarskiej.
Dodajmy, że zdobyte laury to tak naprawdę zasługa pracujących w tej firmie osób. A, że wspomniane produkty (a także inne będące w ofercie spółdzielni) cieszą się uznaniem konsumentów, to niezaprzeczalny fakt. Potwierdza to zwiększone od kilku miesięcy zapotrzebowanie na produkty z ulicy Polnej w Chmielniku.


alt

alt

Poprawiony ( piątek, 22 kwietnia 2011 17:17 )