Perły 2012 dla masła chmielnickiego i kazimierskiego miodu akacjowego
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 13 października 2012 09:02    PDF Drukuj Email

Na targach Polagra Food w Poznaniu rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs na najlepszy regionalny produkt żywnościowy. Miło poinformować, że wśród produktów nagrodzonych kulinarną Perłą 2012 znalazło się m.in. masło chmielnickie produkowane w OSM w Chmielniku.


Blisko 60 produktów z całej Polski zostało zgłoszonych do ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu kulinarnego Perła 2012. Wśród nominowanych z województwa świętokrzyskiego znalazły się: kazimierski miód akacjowy z Miodowej Spiżarni z Kazimierzy Małej (gm. Kazimierza Wielka) i masło chmielnickie produkowane w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku. Nominacje te wręczone zostały podczas odbywającego się w czerwcu w Tokarni wojewódzkiego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

alt

Rozstrzygniecie współzawodnictwa nastąpiło podczas zakończonych niedawno w Poznaniu targów Polagra Food. Miło nam poinformować, że oba nominowane produkty z naszego regionu zostały dostrzeżone przez komisję konkursową i przez nią nagrodzone.
- Jesteśmy tym wynikiem mile zaskoczeni, choć muszę przyznać, że po cichu liczyłem na sukces – powiedział Jacek Bracichowicz, prezes OSM w Chmielniku. – Cieszy mnie przede wszystkim fakt, że kolejny raz nasz produkt został dostrzeżony i doceniony. Masło chmielnickie jest jedynym w regionie świętokrzyskim i jednym z niewielu w kraju produktem wytwarzanym od wielu lat metodą tradycyjną. Stąd też bierze się jego niepowtarzalny smak i aromat świeżego wiejskiego masła - dodał.
Warto przy okazji wspomnieć, że chmielnickie masło posiada również certyfikat „Jakość – tradycja”, przyznany w ubiegłym roku przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Drugi nagrodzony w Poznaniu produkt czyli kazimierski miód akacjowy z Miodowej Spiżarni Waldemara Słupika z Kazimierzy Małej, był nominowany do Perły po raz pierwszy i od razu zyskał uznanie oceniających nie tylko za jego wartości smakowe, ale też za niezmienną od lat tradycję jego pozyskania.

alt

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Poprawiony ( niedziela, 14 października 2012 09:06 )