Ruszyli na podbój Europy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 21 listopada 2016 09:22    PDF Drukuj Email

altNa razie tylko Anglii i Francji, ale w przyszłości nie wykluczają eksportu także do innych krajów Starego Kontynentu. Mowa o Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Chmielnika, której dwa najbardziej chyba znane i rozchwytywane przez konsumentów produkty ruszyły na podbój części Europy. Mowa o maśle chmielnickim i półtłustym twarogu "klince".

Jakość i walory smakowe wyrobów z logo spółdzielni z ulicy Polnej w Chmielniku znają mieszkańcy nie tylko województwa świętokrzyskiego ale i regionów z nim sąsiadujących. Ba, nawet całej Polski za sprawą uczestnictwa w wielu wydarzeniach typu targi, konkursy kulinarne czy prezentacje zdrowej żywności. Kilkakrotnie cały asortyment produkcji dostępny był podczas organizowanych m.in. na Słowacji i Niemczech imprez targowych. Teraz przyszedł czas na inne kraje naszego kontynentu. Regularnie półtłusty twaróg chmielnicki "klinka" oraz doskonałe masło chmielnickie zaczęły trafiać na półki sklepowe dwóch kolejnych krajów Europy, Anglii i Francji.
- Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy współpracę z firmą, która zajmuje się m.in.zaopatrzeniem sklepów z polską żywnością w kilku krajach Europy. Regularnie wysyłamy na razie dwa, chyba najbardziej znane i poszukiwane przez konsumentów produkty. W najbliższej przyszłości nie wykluczamy poszerzenia asortymentu wyrobów, które trafią na sklepowe półki w Anglii i Francji, a może i innych krajów – informuje Jacek Bracichowicz, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku.

alt

Dodać należy, że w ciągu ostatnich miesięcy było także kilka zapytań ze strony dystrybutorów żywności z kolejnych krajów. Lecz na razie umowy nie zostały sfinalizowane. Póki co, smakiem i jakością chmielnickich produktów mogą cieszyć się więc tylko konsumenci we Francji i Anglii. Ale kierownictwo zakładu z ulicy Polnej po cichu liczy też na zainteresowanie ze strony odbiorców z pozostałych krajów naszego kontynentu.

Poprawiony ( niedziela, 27 listopada 2016 09:27 )