„Krówki Opatowskie” – najlepszym upominkiem pod choinkę...
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 12 grudnia 2016 15:05    PDF Drukuj Email

altMają niewątpliwie wiele atutów, w tym przede wszystkim niepowtarzalny smak, który zawdzięczają naturalnym składnikom i oryginalnej, tradycyjnej recepturze. Do tego ich produkcja odbywa się ręcznie. Mowa o wytwarzanych w trzech smakach „Krówkach Opatowskich”, specjału rodem z tamtejszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie.


Cieszą nasze podniebienia od ponad trzech dekad. Ich charakterystyczny i niepowtarzalny smak doceniają wszyscy, dzieci i dorośli. Ci ostatni szczególnie, bo przypominają im zapamiętane z dzieciństwa rozkosze podniebienia.
Tajemnicą smaku opatowskiego specjału jest ta sama, niezmieniona od samego początku produkcji tradycyjna receptura. Do tego dochodzi coś jeszcze – sposób produkcji.
- Nasze krówki w przeciwieństwie do wielu podobnych wyrobów produkowane są ręcznie wg. oryginalnej receptury. Niepowtarzalny smak nasze słodkości zawdzięczają naturalnym składnikom, z których są produkowane. To najwyższej jakości mleko, cukier, syrop ziemniaczany, tłuszcz roślinny bez dodatków konserwujących i środków barwiących. „Krówki Opatowskie” mają tylko sobie właściwą, lekko ciągliwą konsystencję, przechodzącą w delikatną kruchość i coś, czego próżno szukać u innych tego rodzaju wyrobów: charakterystyczną „łezkę” w środku – wyjaśnia Roman Marchewka, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie.

alt

Produkowane są w trzech smakach: mlecznym, kakaowym i cynamonowym. A jak smakują? O tym można się osobiście przekonać odwiedzając w Opatowie „Krówkarenkę” czyli Kawiarenkę Krówki bądź szukać wyrobów opatrzonych logo spółdzielni w sklepach spożywczych oferujących szeroki asortyment wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Warto nieco się potrudzić i zaopatrzyć w opakowania opatowskiego specjału, bo to produkt poszukiwany nie tylko przez konsumentów w kraju, ale też i za granicą. Dodatkowo może być słodkim i pożądanym upominkiem pod choinkę.

alt

Poprawiony ( środa, 21 grudnia 2016 15:21 )