LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do Legionowa
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 03 maja 2018 12:03    PDF Drukuj Email

„Legionowo porusza!” Oficjalne, legionowskie hasło ponownie idealnie oddało klimat LOTTO Poland Bike Marathon. Tłum miłośników dwóch kółek zawitał do podwarszawskiego Legionowa. Na starcie trzeciego w tym roku etapu cyklu wyścigów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęło 900 amatorów jazdy na rowerach górskich. Świetna frekwencja i to mimo „majówki” oraz żaru lejącego się z nieba. Legionowo już dziewiąty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Za rok jubileusz.


- Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w okolicach Legionowa było wszystko – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych i malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków. Jedna z najbardziej urzekających tras na Mazowszu.

alt

Na najdłuższym dystansie MAX (64 km) zwyciężył Ernest Kurowski (AGK Nexelo Kurowski Team), przed Kamilem Karwatem (Świat Rowerów Merida Team) i Kamilem Kuszmidrem (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), wyprzedzając Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Ewę Janowską (Wawa Bike Team).
Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Sebastian Żurek (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Michałem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Annę Sajnóg z Wołomina.

alt

Na dystansie FAN (8 km) wśród chłopców zwyciężył Adrian Oniśk (Wertepowiec Łochów), przed Filipem Surdykiem i Jakubem Gregorowiczem (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Marią Ambrożkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

alt

W rywalizacji drużynowej w Legionowie triumfował MGG Dobry Kurs, przed Komobike Scott i KK Catena Wyszków. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i V-Max Mińsk Mazowiecki. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Struzikowie, przed Gregorowiczami i Zduniakami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg z Wołomina.
Dariusz Matynia (MCP Bike Team): Do Legionowa zawsze wraca się z sentymentem, pojechać na takiej wymagającej trasie MAX w dzisiejszy upał to jest wyczyn. Było wszystko i XC i elementy enduro i single i piach. Esencja MTB.
Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team): Kochany Poland Bike'u! Trasa przefantastyczna, te singielki, te podjazdy, całość usytuowana w przepięknych okolicach, wymagająca i techniczna. Wszystko super!
Wojciech Wróblewski (Puławy): Super trasa wymagająca, ale dającą dużo satysfakcji i pozytywnej energii z jej ukończenia.

LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo, Powiatem Legionowskim oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego


Poprawiony ( wtorek, 08 maja 2018 15:05 )