Vive Tauron Kielce odpadło z Ligi Mistrzów
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 02 kwietnia 2017 13:18    PDF Drukuj Email

W 1/8 rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce musieli uznać wyższość francuskiego Montpellier HB 26:28 (15:11). Tak więc kieleccy szczypiorniści nie obronią ubiegłorocznego tytułu, zdobytego podczas Final Four w Kolonii.

Nie udało się awansować piłkarzom ręcznym Vive Tauron Kielce do ćwierćfinału tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów EHC. W rewanżowym spotkaniu rozegranym w Hali Legionów musieli uznać wyższość gości z Francji 26:28 (15:11) i w dwumeczu przegrali 0:2 (pierwszy pojedynek w Montpellier także zakończył się sukcesem MHB 33:28).
Przez całe 60 minut meczu kieleccy kibice „żółto – biało – niebieskich” liczyli na sukces. Tym bardziej, że na przerwę gospodarze schodzili z czterobramkową przewagą. Dodatkowo na początku drugiej połowy VTK wygrywało różnicą 5 goli, co dawało możliwość dogrywki. Niestety, końcówka po nieskutecznej i złej grze kielczan, należała do gości. Stąd i końcowy wynik 26:28.

alt

Dzięki dwóm zwycięstwom drużyna z Montpellier wywalczyła awans do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z węgierskim Telekom Veszprem.