Zaprosili nas
Koncert Chick Corea Trio
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 10 lutego 2017 12:55    PDF Drukuj Email

Cracovia Music Agency już zaprasza na maj, do Międzynarodowe Centrum Kongresowego (ICE) na koncert znakomitego muzyka. Wystąpi bowiem pianista Chick Corea ze swoim trio.
Autor chyba najbardziej znanej kompozycji "Fiesta" zagra na scenie ICE 8 maja (w poniedziałek) wraz z Eddie Gomezem (bass) i Brianem Blade (drums). Początek koncertu godz. 20. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

alt


 
SGGW – wczoraj i dziś. Dwa wieki tradycji
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 01 lutego 2017 17:18    PDF Drukuj Email

Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu mgr Dorota Łapiak oraz Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr hab. Wiesław Bielawski zapraszają na otwarcie wystawy czasowej pn. "SGGW – wczoraj i dziś. Dwa wieki tradycji”, przygotowanej z okazji jubileuszu 200-lecia kształcenia rolniczego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Wernisaż odbędzie się w dniu 8 lutego 2017 r. (środa) o godzinie 12.00 w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.


 
Zaproszenie na warsztaty plastyczne
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 21 stycznia 2017 12:54    PDF Drukuj Email

W sobotę 4 lutego w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica odbywać się będą plastyczne warsztaty rodzinne w oparciu o wystawę „W sobie…sztuka papieru”, autorstwa Mirosławy Truchty – Nowickiej. Koszt warsztatów to 8 zł. Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu 504-757-502

alt

Poprawiony ( środa, 25 stycznia 2017 12:57 )
 
Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 24 listopada 2016 09:59    PDF Drukuj Email

Zapraszamy na XXXVI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego, który odbędzie się w dniach 3 i 4 grudnia 2016 r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Najważniejszym instrumentem podczas Konkursu będzie mazowiecko-podlaska ligawka. To jeden z najstarszych instrumentów muzycznych w Polsce. Pierwotnie był to instrument pasterski. O ligawce jako instrumencie muzycznym występującym na wsi pisało wielu naukowców i etnografów, m.in. ks. Krzysztof Kluk, Oskar Kolberg, Zygmunt Gloger, Stanisław Dworakowski. Już w XIX wiecznych publikacjach znaleźć można związek gry na ligawce w okresem Adwentu. Ligawka jest symbolem Archanioła, mającego zwiastować rychłe przyjście Zbawiciela.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 27 listopada 2016 10:15 )
 


Strona 1 z 48