Zaprosili nas
BWA zaprasza na Kolorowy Piątek / Colourful Friday
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 20 listopada 2019 09:21    PDF Drukuj Email

"Nic nie kupuj, wszystko masz" - pod tym hasłem Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 29 listopada do galerii na ul. Kapitulną 2 na Kolorowy Piątek / Colourful Friday. W tym dniu można skorzystać z rabatu na bilet wstępu w wysokości... 100 %.Kolorowy Piątek / Colourful Friday  jest odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia, którego efektem jest zniszczenie naszej planety i katastrofalne zmiany klimatyczne. Inspiracją akcji jest wystawa Agaty Zarzyckiej Boginie. Artystka zilustrowała na niej m.in. personifikacje czterech pór roku oraz boginię Mokosz, która jest utożsamiana ze słowiańską Matką Ziemią.
Kolorowy Piątek / Colourful Friday  to także nawiązanie do idei prezentowanych w BWA wystaw zbiorowych Geo. Migracje Transgraficzne i Przestrzenie Naturalne. To projekt Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, w ramach którego artyści zastanawiają się nad znaczeniem i wartościami kulturowymi naturalnych przestrzeni i problemem ich zachowania wobec postępującej ingerencji człowieka i zmian klimatycznych.
29 listopada jest ostatnim dniem, w którym można oglądać wystawy, jest to więc gratka dla osób, które do tej pory ich nie widziały lub chcą je obejrzeć ponownie. Z promocyjnej ceny biletu wstępu za 0 złotych skorzystać może każdy, kto… nie przedstawi paragonu za zakupy.

alt

Jeśli ktoś jednak chce wydać pieniądze na szlachetny cel, może zaoszczędzone złotówki wrzucić do puszki w ramach zbiórki Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział Kielecki na pomoc w leczeniu artysty Kazimierza Kieliana.

Poprawiony ( środa, 27 listopada 2019 09:31 )
 
ZPAP zaprasza na PROJEKT TEATR - Teatr na kartach historii Polski
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 04 października 2019 08:12    PDF Drukuj Email

Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków O/Kielce zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej PROJEKT TEATR - Teatr na kartach historii Polski.

Więcej… Poprawiony ( wtorek, 08 października 2019 08:17 )
 
Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 01 października 2019 11:37    PDF Drukuj Email

W piątek 11 października na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca prezentowane będą spektakle w wykonaniu tancerzy m.in. Krakowskiego Teatru Tańca i Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.
Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 19.

Więcej…
 
DŚT na spotkanie z poetą Adamem Ochwanowskim
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 03 września 2019 09:44    PDF Drukuj Email

W poniedziałek, 30 września o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie z Adamem Ochwanowskim (znakomitym poetą rodem z Ponidzia, mieszkańcem Złotej koło Pińczowa) pt. „Wspólna garderoba”. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszego tomu poezji oraz jubileuszem 45-lecia debiutu literackiego Autora.We "Wspólnej garderobie" gościć będzie wielu artystów m.in.: Magdalena Daniel, Jarosław Machnicki, Michał Zapała, Wojciech Jurewicz, a także wybitny aktor Jan Nowicki, który będzie czytał wiersze Jubilata.
Wydawcą najnowszego tomu poezji pt. „Wspólna garderoba” zawierającego dwa poematy autorstwa Adama Ochwanowskiego, bardzo aktualne w swojej wymowie, odnoszące się do współczesnego życia w Polsce, ale także do spraw uniwersalnych oraz organizatorem spotkania jest Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka.

alt

Tomik ilustrują obrazy z „Cyklu niebieskiego. Życie w mieście”, zmarłej niedawno Ewy Maziarskiej (1938-2019) artystki, której prace eksponowane są m.in. w krakowskim MOCAK-u.

Poprawiony ( poniedziałek, 23 września 2019 09:50 )
 


Strona 1 z 61