Komediowe Mikołajki w Teatrze TeTaTeT
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 26 listopada 2018 13:48    PDF Drukuj Email

Komedia pt. : „Umrzeć ze śmiechu” Paul’a Elliott’a w reżyserii Mirosława Bielińskiego to pierwsza produkcja nowego w Kielcach teatru rozrywki - Teatru TeTaTeT, który powstał z inicjatywy kieleckich aktorów Teresy i Mirosława Bielińskich. Spektakl ten miał swoją premierę w maju br. w Kieleckim Centrum Biznesu - dawny EXBUD, gdzie do dnia dzisiejszego grany jest z dużym powodzeniem przy pełnej widowni i zadowoleniu kieleckiej publiczności.Spektakl pokazywany był także w mniejszych miejscowościach województwa świętokrzyskiego m.in. w Morawicy czy Busku Zdroju. Kielecka realizacja jest drugą produkcją tego tytułu w Polsce. Mirosław Bieliński wyreżyserował tę sztukę ponownie na specjalne zaproszenie zaprzyjaźnionego Teatru Bo Tak w Rzeszowie.
Premiera odbyła się w październiku tego roku. Jak zapewniają twórcy jest to znakomita sztuka, która bawi całe pokolenia publiczności. Zdecydowaliśmy się na ten właśnie tekst ze względu na jego walory komediowe, dużą dozę wzruszenia, a także temat przyjaźni, której nawet śmierć nie jest w stanie zakończyć.
Teatr TeTaTeT zaprasza na ostatnie w tym roku pokazy tego spektaklu. Spektakl zagrany zostanie 1 i 2 grudnia 2018 roku o godz. 16:00 w Kieleckim Centrum Biznesu (dawny EXBUD) w Sali Kongresowej. Będą to zarazem specjalne spektakle mikołajkowe. Widzów powita sam Mikołaj i poczęstuje cukierkami.
Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 16. Czas trwania 70 minut (bez przerwy). Bilety w cenie 30 zł bilet ulgowy, 35/45 zł bilet normalny. Bilety dostępne online
www.teatrtetatet.pl , w rezerwacji telefonicznej (+48) 532-219-376 oraz na godzinę przed spektaklem stacjonarnie w siedzibie Kieleckiego Centrum Biznesu.
Potężna dawka dobrego humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu dialogi oraz fantastyczna obsada znanych kieleckich aktorów - „Umrzeć ze śmiechu” (Exit Laughing) Paul’a Elliott’a. To zabawna sztuka, której głównym tematem jest przyjaźń czterech nietuzinkowych kobiet.

alt

„Jeśli przez ostatnie trzydzieści lat życia, największą przyjemnością czterech pań, była cotygodniowa, wieczorna gra w karty, fakt śmierci jednej z nich może być katastrofą . Jednak nie dla Connie, Milly i Leny. Te trzy damy z południa, postanawiają urządzić „pożegnalny wieczór „ swojej przyjaciółce Mary. „Wypożyczają” w sposób mało legalny prochy z domu pogrzebowego i rozpoczyna się impreza, po której nic już nie będzie takie samo.”
Obsada:
Teresa Bielińska, Beata Pszeniczna, Ewa Pająk, Magdalena Daniel/ Wiktoria Kulaszewska, Andrzej
Plata/Adrian Wajda
Reżyseria: Mirosław Bieliński,
Tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral (Agencja ADiT),
Scenografia: Bożena Kostrzewska,
Kostiumy: Klara Kostrzewska,
Ruch Sceniczny i choreografia: Małgorzata Ziółkowska,
Muzyka: Paweł Piotrowski,
Projekcje: Grzegorz Kaczmarczyk
Teatr zapewnia, że w planach są już kolejne produkcje spektakli rozrywkowych. Kolejna premiera planowana jest na początku 2019 roku.

Poprawiony ( środa, 28 listopada 2018 13:54 )