Bem! wraca na afisz po dłuższej przerwie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 01 kwietnia 2019 05:41    PDF Drukuj Email

Zapraszamy na pokazy Bema!Powrót człowieka-armaty w najbliższy weekend (5,6,7 kwietnia). Musical jest koprodukcją Teatru Żeromskiego z warszawskim, muzycznym Teatrem Syrena oraz grupą kabaretową Pożar w burdelu.W spektaklu występują kieleccy i warszawscy aktorzy, m.in. w roli głównej Łukasz Wójcik a akompaniuje im zespół grający na żywo.
"Ten zabawny i kolorowy musical to najlepszy dowód na to, że opowiadając o historii, nie trzeba nadymać się jak sterowiec Hindenburg. Bohaterem spektaklu jest Józef Bem, którego czujni uczniowie kojarzą z lekcji historii z powstaniem listopadowym, Wielką Emigracją, Wiosną Ludów, a prymusi pamiętają, że przeszedł na islam, by dalej walczyć z Rosją. Zmarł w Aleppo, a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został ponownie pochowany w Polsce. „Bem” to też dowód na to, że historia jest świetnym pretekstem do opowiedzenia o współczesności". Ola Salwa, "Wprost"

alt

Łukasz Wójcik związany jest ze stołecznym Teatrem Dramatycznym, na swoim koncie ma także role filmowe np. "Samobójca" (2013), "Hiszpanka" u boku Jana Frycza czy Jana Peszka. Wciela się w rolę Tymona Życińskiego w serialu "Na Wspólnej".
Gwarantujemy dobrą zabawę!

Poprawiony ( wtorek, 02 kwietnia 2019 05:48 )