DŚT na spotkanie z poetą Adamem Ochwanowskim
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 03 września 2019 09:44    PDF Drukuj Email

W poniedziałek, 30 września o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie z Adamem Ochwanowskim (znakomitym poetą rodem z Ponidzia, mieszkańcem Złotej koło Pińczowa) pt. „Wspólna garderoba”. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszego tomu poezji oraz jubileuszem 45-lecia debiutu literackiego Autora.We "Wspólnej garderobie" gościć będzie wielu artystów m.in.: Magdalena Daniel, Jarosław Machnicki, Michał Zapała, Wojciech Jurewicz, a także wybitny aktor Jan Nowicki, który będzie czytał wiersze Jubilata.
Wydawcą najnowszego tomu poezji pt. „Wspólna garderoba” zawierającego dwa poematy autorstwa Adama Ochwanowskiego, bardzo aktualne w swojej wymowie, odnoszące się do współczesnego życia w Polsce, ale także do spraw uniwersalnych oraz organizatorem spotkania jest Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka.

alt

Tomik ilustrują obrazy z „Cyklu niebieskiego. Życie w mieście”, zmarłej niedawno Ewy Maziarskiej (1938-2019) artystki, której prace eksponowane są m.in. w krakowskim MOCAK-u.

Poprawiony ( poniedziałek, 23 września 2019 09:50 )